Tomasz Wiącek

Magister Fizjoterapii, Osteopata

 • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich wg dr. Ciechomskiego
 • KinesioTaping
 • Reedukacja nerwowo-mięśniowa wg koncepcji PNF
 • Medycyna Ortopedyczna wg Cyriaxa
 • Terapia stawów skroniowo-żuchwowych wg IAOM
 • GOT – General Osteopathic Treatment
 • Osteopatia czaszkowo-krzyżowa I, II, III
 • Osteopatia wisceralna I, II, III
 • Osteopatia w stomatologii
 • BLT – Balanced Ligamentous Tension
 • Osteopatia w pediatrii
 • USG w praktyce fizjoterapeuty
 • Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt

Jestem absolwentem kierunku fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz absolwentem 5-letniego szkolenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii.

Doświadczenie zdobywałem głównie w warszawskich ośrodkach rehabilitacji stacjonarnej oraz prowadząc indywidualna praktykę od 2012 roku, pracując z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi o często zaawansowanym poziomie dysfunkcji lub choroby.

Najważniejsze jest dla mnie holistyczne podejście do problemów Pacjentów, ponieważ wiem, że przyczyny dolegliwości bólowych często leżą poza układem mięśniowo-szkieletowym. Podczas pracy staram się łączyć warsztat fizjoterapeuty z wiedzą i praktyką osteopaty, co pozwala mi na osiąganie lepszych rezultatów zarówno u pacjentów niemowlęcych, jak i starszych. Moim nadrzędnym celem jest wpływanie na poprawę zdrowia ludzi i pomaganie w niwelowaniu dolegliwości, które często utrudniają codzienne funkcjonowanie.

W kręgu moich zainteresowań zawodowych znajduje się zarówno fizjoterapia dzieci, jak i dorosłych. W przypadku pacjentów dorosłych pracuję przede wszystkim z osobami, które zmagają się ze schorzeniami ortopedycznymi czy neurologicznymi oraz ze sportowcami. Jeśli zaś chodzi o młodszych pacjentów – przyjmuję zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci. Zaburzenia rozwojowe, wzmożone i obniżone napięcie, kolki, częste ulewanie, problemy okulistyczne czy problemy z zachowaniem (u dzieci starszych) – w tych obszarach mam największe doświadczenie.

Szerokie podejście do problemów pacjenta

Jako osteopata natomiast pracuję z bardzo różnymi pacjentami, którzy zmagają się nie tylko z problemami z narządami wewnętrznymi, ale też typowo psychosomatycznymi, nerwicami, zaburzeniami lękowymi – tutaj pomocna jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Podczas pracy z pacjentem łączę metody osteopatyczne oraz techniki z zakresu terapii manualnej Cyriaxa.

Taki zestaw metod pozwala mi na pogłębioną i całościową analizę problemu pacjenta. Dzięki temu jestem w stanie dokładnie określić źródło schorzenia, z którym do mnie przybył i zaplanować proces terapeutyczny, który będzie maksymalnie skuteczny i pozwoli mu odzyskać zdrowie – w jak najkrótszym czasie i z trwałym efektem.

Dodatkowo zajmuję się także fizjoterapią stawów skroniowo-żuchwowych. W przypadkach problemów z tymi stawami pracuję zarówno technikami manualnymi, manipulacjami stawów skroniowo-żuchwowych, jak i pracą intraoralną. Połączenie technik umożliwia skuteczne niwelowanie dolegliwości ze strony tychże stawów.

Umów się na wizytę

Tomasz Wiącek - ZnanyLekarz.pl

Jiu-jitsu, Warhammer i kitesurfing

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem trójki kochanych chłopaków, którzy sprawiają, że moje życie jest pełne radości i wzruszeń, zwłaszcza gdy obserwuję, jak szybko dorastają. Towarzyszę im cały czas, by sprawić, żeby wyrośli na silnych i dojrzałych mężczyzn.  Podróże z moją rodziną, zarówno te dalekie, jak i te bliskie pozwalają nam na chwilowe zwolnienie biegu i możliwość cieszenia się swoim towarzystwem.

Moją największą pasją jest brazylijskie jiu-jitsu oraz judo. Chwytane sporty walki towarzyszyły mi przez większość życia i ukształtowały mój hart ducha, myślenie zadaniowe i umiejętność harmonijnego współżycia z innymi. Często także wybieram się nad polskie morze, by łapać wiatr w żagiel. Kitesurfing pozwala mi szusować po falach i zresetować myśli, to wspaniałe złapanie oddechu od codzienności.

A w zaciszu domowym, gdy mam wolną chwilę, zagłębiam się w gry fantasy, szczególnie w świat Warhammera 40k oraz malowanie figurek z tej właśnie gry. Ponieważ jestem głową rodziny, nie uciekam również od bardziej prozaicznych zajęć, takich jak stolarka czy malowanie ścian, które bardzo lubię.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu