Marta Iwaniuk

Psycholog

 • Metody interdyscyplinarnego rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych
 • Rozwiązywanie konfliktów
 • Umiejętności interpersonalne w pracy z ofiarą i sprawcą przemocy
 • Program zajęć interdyscyplinarnych przygotowujących do realizacji działań z zakresu ochrony dziecka przed wykorzystywaniem seksualnym i profesjonalizacja metod pracy z dzieckiem, które jest ofiarą przemocy w rodzinie
 • Elementy terapii Gestalt w profilaktyce
 • I konferencja Psychologów i Psychoterapeutów dzieci i dorosłych
 • Dialog motywujący
 • Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych przez młodzież. Zjawisko fonoholizmu w świetle najnowszych zadań
 • Depresja wśród dzieci i młodzieży
 • Zaburzenia psychiczne u dzieci
 • Pozytywna dyscyplina

Wieloletnie doświadczenie i prawdziwa pasja

Jestem psychologiem, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Uważam się za wyjątkowo szczęśliwą osobę, gdyż połączyłam pasję z pracą. Zawsze interesował mnie człowiek, przyczyny podejmowanych przez niego działań, jego tok myślenia, postrzeganie i rozumienie świata, czy interakcje z otoczeniem, wzajemne oddziaływania.

Od 16 lat prowadzę praktykę, w której obejmuje opieką klientów na każdym etapie ich życia – od dzieci do osób dorosłych. W pracy zawsze kieruję się uważnym słuchaniem, koncentracją, obserwacją oraz podążaniem za potrzebami klienta.

Najczęściej dotykanymi problemami moich klientów są kryzysy tożsamości, rozwijanie kompetencji interpersonalnych, wsparcie procesów decyzyjnych, umiejętne radzenie sobie ze: stresem, obniżonym nastrojem, czy godzeniem się z przeszłością, szczególnie dotyczącej zdarzeń traumatycznych.

Rozwój, akceptacja i zrozumienie

Aby sprostać oczekiwaniom moich klientów nieustannie jestem w trakcie doskonalenia zawodowego – ukończyłam liczne szkolenia, warsztaty, konferencje, studia podyplomowe dzięki którym jestem w stanie lepiej sprostać oczekiwaniom klientów i ułatwić im często wyboistą drogę ku osiąganiu założonych celów, poprawie samopoczucia i odzyskaniu kontroli nad emocjami i działaniami, które podejmują w życiu.

Obecnie podjęłam edukację w zakresie Psychoterapii w nurcie Gestalt. Terapia Gestalt jest metodą psychologiczną, a więc bazuje na filozofii. Najistotniejsze w niej jest nastawienie na działanie właśnie w tym momencie i skupienie na tym, co dzieje się tu i teraz.

Klient ma za zadanie nauczyć się akceptować siebie, własne potrzeby, oczekiwania, a także wyeliminować ze świadomości oczekiwania innych osób. Dodatkowo uczy się on wyrażać własne potrzeby. Ten rodzaj terapii opiera się głównie na relacji z terapeutą.

Dzięki mojemu doświadczeniu, empatii i chęci pomocy osobom w zrozumieniu emocji pozwala to na skuteczną i przyjazną terapię. Do tej pory ukończyłam również studia podyplomowe takie jak: Logopedia, Integracja sensoryczna, Oligofrenopedagogika, Psychologia transportu.

Uwielbiam góry, zwierzęta i naturę

Prywatnie moją pasją są Tatry – piesze wędrówki, zdobywanie szczytów, fotografia żywej i martwej natury. Tatry pozwalają zanurzyć mi się w świat rozmyślań i zrelaksować swój umysł usuwając ze mnie niepotrzebny i toksyczny stres. Nie tylko góry pozwalają mi na złapanie oddechu.

Morze to miejsce, które również znajduje swoje miejsce w moim sercu.  Kocham również kontakt ze zwierzętami – prywatnie również, gdyż mam swoją futrzastą gromadkę, która nie tylko jest mi niezwykle bliska, ale również stanowi dla mnie oparcie w trudnych chwilach.

Z ciekawostek o mnie jest jeszcze jedna – uwielbiam słodycze. Wszystko co słodkie powoduje, że uśmiecham się od ucha do ucha.

Ale aby te zamiłowanie nie znalazło odzwierciedlenia w lustrze z przyjemnością oddaje się treningom – uwielbiam zwłaszcza treningi cardio i ćwiczenia z kettlebellami.

Zajmuję się wsparciem psychologicznym i psychoterapią dzieci i dorosłych za pomocą narzędzi 3 fali terapii poznawczo-behawioralnej oraz metody Gestalt. Trafiają do mnie osoby z problemami zarówno z życiem codziennym, zawodowym, ale także osoby w kryzysie oraz sportowcy. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz licznym warsztatom i szkoleniom jestem w stanie pomóc szerokiej grupie osób.

Niezależnie czy problem ma podłoże w stresującej pracy, trudnym dorastaniu, niemożności sprostania oczekiwaniom rodziny czy współpracowników jestem w stanie pomóc znaleźć równowagę i nauczyć odpowiednich strategii radzenia sobie. Problemy związane z chorobami takimi jak zaburzenia depresyjne czy lękowe, choroba afektywna dwubiegunowa, zespoły psychosomatyczne również są w spektrum mojej pracy zawodowej.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu