Marta Dzierzgwa

Magister Fizjoterapii

 • Terapia Cranio Sacralna Upledgera moduł I, II, III
 • Warsztaty z biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej „Primary Respiration”
 • NDT-Bobath Basic
 • Terapia osteopatyczna w pediatrii
 • Podejście osteopatyczne w pediatrii – noworodki 0-1
 • Osteopatia w pediatrii i neonatologii
 • Kurs wprowadzający do terapii tkanek miękkich w pediatrii
 • Szkolenie „Opieka rozwojowa oraz postępowanie z noworodkiem i niemowlęciem na oddziałach klinicznych i po okresie hospitalizacji”
 • Pływanie Niemowląt – kurs podstawowy
 • Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth – moduł UEX, OEX, UWS
 • Psyche&Soma Academy – Psychosomatyka

Każda sesja dopasowana do potrzeb pacjenta

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia oraz certyfikowaną terapeutką terapii czaszkowo-krzyżowej, którą z powodzeniem stosuję zarówno u pacjentów dorosłych, jak i niemowląt oraz dzieci. Dzięki ukończonym szkoleniom oraz zdobywanej przez wiele lat praktyce zajmuję się terapią niemowląt, gdzie wykorzystuję metodę NDT-Bobath oraz różnego rodzaju techniki osteopatyczne.

W swojej praktyce gabinetowej podążam za sygnałami z ciała pacjenta, dzięki czemu każda sesja terapeutyczna dopasowana jest do jego potrzeb oraz aktualnego stanu psychofizycznego.

Jestem zafascynowana emocjami i tym, jak praca z ciałem może zmienić nastawienie oraz jakość życia na wielu poziomach. Stosowana przeze mnie terapia wpływa na wszystkie systemy ciała, przez co poprawia procesy fizjologiczne oraz uruchamia w ciele procesy samonaprawcze. Tym samym wpływa zarówno na ciało, jak i ducha człowieka.

Natomiast praca z najmłodszymi dziećmi daje mi wielką satysfakcję, gdyż bezpośrednio wpływa na ich lepsze funkcjonowanie, odczuwanie oraz zdrowy i harmonijny rozwój.

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi

Na co dzień skupiam się na terapii noworodków i niemowląt w oparciu, przede wszystkim, o metodę NDT-Bobath oraz terapię kranio-sakralną. Oferuję porady pielęgnacyjne dla świeżo upieczonych rodziców. Pracuję także z dziećmi i rodzicami po trudnych porodach zarówno z punktu widzenia matki, jak i dziecka.

Przyjmuję również pacjentów dorosłych, u których wykorzystuję metody terapii czaszkowo-krzyżowej w szerokim spektrum schorzeń – począwszy od schorzeń bólowych zlokalizowanych w różnych miejscach ciała, poprzez zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie oraz dysfunkcje na tle napięciowym (tiki, jąkanie, zgrzytanie zębami, chrząkanie, moczenie nocne), po wszelkiego rodzaju choroby układowe i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Specjalizuję się także w zaburzeniach wieku rozwojowego oraz psychospołecznego – ADD (zespół deficytu uwagi), ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej), PTSD (zespół stresu pourazowego), zaburzenia depresyjne, lękowe oraz wszelkie traumy emocjonalne.

Umów się na wizytę

Marta Dzierzgwa - ZnanyLekarz.pl

Natura, podróże i fotografia

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką trójki wspaniałych dzieci. Miłość do podróży i nieustanna ciekawość świata sprawia, że uwielbiam podróżować i poznawać otaczający mnie świat, zarówno ten bliski jak i ten odległy, egzotyczny.

Moją pasją jest także fotografia, która pozwala na uwiecznienie ważnych dla mnie chwil i obrazów. Największym uczuciem darzę fotografię artystyczną, czarno-białą, z niestandardowymi kadrami, ale też niebanalne portrety – zarówno swoje, jak i innych znakomitych fotografów.

W czasie wolnym lubię odciąć się od natłoku obowiązków i spędzać czas z najbliższymi. Miejsca, gdzie natura wiedzie prym, mają szczególne miejsce w moim sercu.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu