Magdalena Panek

Magister Fizjoterapii

 • Warsztaty Równowaga – Przedsionek – Ruch
 • Ontogeneza motoryczna z odruchami (0-12M)
 • NDT – Bobath Basic – Warszawa
 • Ocena Globalnych Wzorców Ruchowych metodą Prechtla
 • Rozwój psychomotoryczny i ontogeneza w wieku 0- 3 miesięcy
 • Diagnostyka dziecka wiotkiego
 • Sensory Babies – Master Class Course
 • „Diagnoza i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”
  uprawnienia do diagnozowania zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SPD), planowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej;
 • Ocena neurorozwojowa dziecka i przykłady postępowania fizjoterapeutycznego część I i II
 • Integracji Sensorycznej wg. J Ayres „Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej” moduł I ;
 • Kinesiotaping – moduł KT1, KT2

Praca z dziećmi to moja pasja

Jestem absolwentką wydziału Fizjoterapii Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczęłam pracując w placówkach  państwowej służby zdrowia, a potem w prywatnych praktykach zajmujących się rehabilitacją noworodków, niemowląt i dzieci.

Od początku pracy zawodowej wiedziałam, że praca z dziećmi to moje powołanie a jednocześnie praca z dziećmi dawała mi ogrom frajdy.

Na co dzień pracuję z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz sensorycznymi. Niezależnie czy to są problemy z osiąganiem kamieni milowych w odpowiednim czasie, kręcz szyi, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, problemy z poruszaniem się w odpowiednich wzorcach to dzięki licznym szkoleniom a przede wszystkim dzięki ukończonej metodzie NDT-Bobath oraz Integracji Sensomotorycznej jestem w stanie efektywnie i z sukcesami pomagać dzieciom rozwijać się prawidłowo i w swoim czasie.

Oprócz bycia terapeutką NDT-Bobath oraz SI, zafascynowana jestem również diagnostyką wzorców globalnych metodą Prechtla, która znakomicie uzupełnia mój warsztat pracy. Posiadam również uprawnienia do diagnozowania zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SPD), planowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej.

Moimi pacjentami są przede wszystkim noworodki i niemowlęta oraz dzieci

Moi pacjenci to przede wszystkim noworodki i niemowlęta oraz dzieci do pierwszego roku życia z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi, takimi jak: zaburzenia neurologiczne, obniżone i wzmożone napięcia mięśniowe, choroby genetyczne, wcześniactwo, instruktaże pielęgnacyjne, wady stóp, kręcz szyi, porażenie splotu barkowego.

Wykorzystuję w pracy przede wszystkim metodę NDT-Bobath oraz techniki integracji sensomotorycznej, które pozwalają mi i pacjentom osiągać szybkie efekty.

Umów się na wizytę

Magdalena Panek - ZnanyLekarz.pl

Bliskość natury, karawaning i podróże

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, miłośniczka wycieczek pieszych w szczególności górskich, rowerowych oraz podróży Kamperem. Wycieczki razem z rodziną na łono natury pozwalają mi złapać oddech od codziennego biegu, a jednocześnie umożliwiają mi spędzić wspaniały czas z najbliższymi.

Niedawno wraz z Mężem postanowiliśmy przeprowadzić się do domu z dala od miejskiego zgiełku, co pozwoliło nam na jeszcze częstsze obcowanie z naturą. Bardzo często, gdy dzieci jeszcze śpią siadam wygodnie przy kominku z filiżanką ciepłej, parującej jeszcze kawy i obserwuję jak sarny bez cienia strachu zwiedzają nasz ogród. Niestety przy okazji skubiąc korę drzew owocowych zasadzonych przez Męża.

Uwielbiam zwiedzać świat, odkrywać nieznane i poprzez podróże uczyć moje dzieci, jak bogaty i zróżnicowany jest otaczający je świat. W wolnych chwilach zaczytuję się literaturą zawodową, gdyż kocham i fascynuję się swoją pracą.

Książki i artykuły związane z moją pracę z dziećmi pozwalają mi nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i warsztat pracy, ale też pozwalają mi na jeszcze głębsze i całościowe spojrzenie na moich małych pacjentów. Lubię też od czasu do czasu rozsiąść się z ciekawą autobiografią – niezależnie czy dotyczy ona żony prezydenta, noblistów czy zwykłych ludzi, którzy swoją ciężka pracę osiągneli szczyty. Czytanie o niezwykłych osobach, z bagażem doświadczeń, lub wiedzą pozwala mi na poszerzenie horyzontów oraz samorozwój.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu