Łukasz Krysztofik

Fizjoterapeuta | Osteopata

  • GOT – General Osteopathic Treatment
  • Osteopatia czaszkowo-krzyżowa I, II, III
  • Osteopatia wisceralna I, II, III
  • Strain Counterstrain
  • Osteopatia w stomatologii
  • BLT – Balanced Ligamentous Tension
  • Osteopatia w pediatrii

Fizjoterapeuta | Osteopata

Jestem absolwentem Fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, a także studiów podyplomowych z osteopatii w Akademii Osteopatii. Studiowanie fizjoterapii było czymś więcej niż efektem zainteresowań, to także decyzja, że chcę stanąć po drugiej stronie i pomagać ludziom. Jednak same studia to za mało, by pracować z pacjentem. Ponadto w pewnym momencie zauważyłem, że fizjoterapia nie odpowiada na wszystkie moje pytania – odpowiedź na nie znalazłem w osteopatii.

To właśnie w Akademii Osteopatii zrozumiałem, że każdy pacjent jest inny. Nie mogę postępować według jednakowego schematu, pracować tą samą metodą i wykonywać tych samych ćwiczeń na dwóch różnych osobach. Każdy człowiek jest inny, a źródła jego problemów leżą w jego indywidualnej historii: stresów, wypadków, dotychczasowego leczenia. Cały czas uczę się postrzegać organizm holistycznie. Do gabinetu przychodzi nie kolano, ramię czy kręgosłup, ale człowiek. Nie jesteś tylko szkieletem, na którym zawieszone są mięśnie. Masz jeszcze narządy wewnętrzne, naczynia, nerwy…

Jeżeli twój ból kręgosłupa wynika ze źle ułożonego żołądka, to nie wyeliminujesz go trwale, jeżeli żołądek nie zmieni swojego położenia. Kluczem do powrotu do zdrowia jest więc właściwa diagnoza. Osteopatia zajmuje się leczeniem przyczyny, a nie objawów. Praca według jej zasad jest naturalną konsekwencją obranej przeze mnie drogi zawodowej.

Szerokie spektrum technik

Pracuję zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi. Pacjent może się do mnie zgłosić z każdym problemem, niezależnie od tego, czy ma on charakter ortopedyczny (uraz mięśniowy, bóle stawów, złamania, skręcenia, stany pooperacyjne), czy wiąże się z zaburzonym funkcjonowaniem narządów wewnętrznych.

Stres, tiki nerwowe, zaburzenia psychoruchowe (takie jak ADD czy ADHD), zaburzenia wieku rozwojowego, bolesne miesiączki, problemy z zajściem w ciążę – to jedynie przykłady schorzeń, z którymi jestem w stanie pomóc.

Dzięki połączeniu metod terapii manualnej z licznymi technikami z zakresu osteopatii mogę efektywnie pomagać pacjentom.

Umów się na wizytę

Łukasz Krysztofik - ZnanyLekarz.pl

Fizjoterapeuta | Osteopata

Jestem mężem i ojcem trójki szkrabów, które są centrum mojego świata. Długie, wieczorne rozmowy z rodziną w towarzystwie wielkiego kubka herbaty z pomarańczą i goździkami, wielogodzinne spacery i wędrówki, stolarka i majsterkowanie – to są zdecydowanie moje klimaty.

Uważam, że ludzie wzajemnie się uzupełniają i doświadczam tego na co dzień. Jestem ekstrawertykiem ciekawym świata – można mnie spotkać na górskim szlaku zarówno samotnie wędrującego w zadumie z wzrokiem utkwionym gdzieś na horyzoncie, jak i w towarzystwie przyjaciół podczas zajmującej dyskusji.

Ludzkie ciało i jego możliwości interesowały mnie od dzieciństwa. Przygodę z fizjoterapią rozpocząłem od upadku z drzewa i uszkodzenia szyi. Dni mijały, a ból nie znikał. Przerwałem wakacje, pojechałem na drugi koniec Polski, gdzie po półgodzinnej wizycie wyszedłem z gabinetu normalnie ruszając głową. Bez zastrzyków i leków przeciwbólowych. Później poznałem jogę. Poznałem ją w wyjątkowym miejscu, w którym instruktorami byli wyłącznie fizjoterapeuci. Tam też zobaczyłem, jak duże znaczenie ma szczegółowa wiedza anatomiczna i jak wiele osób dookoła ma problemy ze zdrowiem.

Dodatkowo zajmuję się fizjoenergetyką oraz leczeniem metodami naturalnymi – jest to szczególnie skuteczne w przypadku schorzeń i problemów o podłożu psychosomatycznym.  Psychosomatyka to zaburzenia, które wynikają z naszej psychiki. Stres i inne silne emocje, które mocno wpływają na obecny stan organizmu, będą znajdowały odzwierciedlenie w stanie naszego ciała. Mogą to być dolegliwości bólowe, gastryczne, migreny, czy problemy z częstymi stanami zapalnymi. Dzięki połączeniu różnych technik z zakresu osteopatii, fizjoenergetyki i fizjoterapii można z powodzeniem zniwelować te problemy.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu