Kinga Sobieszek

Magister Fizjoterapii

Kursy:

  • Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation
  • Terapia Punktów Spustowych
  • Masaż Tkanek Głębokich
  • Rozluźnianie Mięśniowo-Powięziowe
  • Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej
  • Podstawy Nowoczesnego Treningu Medycznego oraz CSS Medical Specialist Moduł II-IV Postępowanie fizjoterapeutyczne w terapii blizn
  • Praca z tkanką łączną w terapii blizn
  • Masaż Klasyczny I i II stopnia z elementami masażu leczniczego

Wykształcenie i doświadczenie

Moja przygoda z fizjoterapią rozpoczęła się na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, gdzie ukończyłam studia 2-stopniowe, uzyskując tytuł magistra. Od zawsze nauka i rozwój były ważnym elementem mojego życia, więc już na studiach rozpoczęłam pierwsze kursy w kierunku masażu i terapii manualnej. Swoje pierwsze kroki stawiałam na oddziale szpitalnym, ale najwięcej doświadczenia przyniosła mi praca w przychodni z pacjentami ambulatoryjnymi o szerokim spektrum zaburzeń funkcjonowania. Podstawą mojej pracy jest odpowiednia komunikacja z pacjentem oraz znalezienie i zrozumienie jego problemu. W procesie terapii natomiast wykorzystuję zarówno techniki manualne (takie jak masaż, mobilizacje stawów, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe), jak i metody z wykorzystaniem narzędzi. Każdego swojego pacjenta edukuję również pod kątem ćwiczeń, które wspomagają proces terapii czy rekonwalescencji po urazie. Certyfikowany kurs z zakresu treningu medycznego pozwala mi dobierać odpowiednią dawkę ruchu, aby pacjent mógł bezpiecznie wrócić do normalnego funkcjonowania.

Umów się na wizytę

Kinga Sobieszek - ZnanyLekarz.pl

Moja praca

Od kilku lat pracuję z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz z osobami zmagającymi się z bólami niespecyficznymi ze strony układu mięśniowo-szkieletowego. Posiadam doświadczenie w terapii bólu kręgosłupa, napięciowych bólów głowy, bólów przeciążeniowych układu ruchu – zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych. Ponadto specjalizuję się w fizjoterapii pourazowej i pooperacyjnej, w tym kompleksowej terapii blizn – nie tylko świeżo po zabiegu. Pomagam także rozluźnić się po stresującym dniu czy też po cięższym treningu. W przyszłości chciałabym rozszerzyć grono swoich pacjentów o sportowców i rozwijać się w tej sferze.

Życie osobiste

Prywatnie jestem osobą, która zdecydowanie nie lubi się nudzić. Moją pasją jest ruch i zdrowy styl życia, czym staram się zarażać swoich znajomych i pacjentów. Ponad 8 lat temu zaczęłam amatorsko biegać, a od 2021 roku trenuję i startuję w zawodach biegowych na średnich i długich dystansach. W 2019 roku zafascynował mnie trening siłowy i elementy trójboju siłowego, które stały się ważnym elementem mojego życia. Rozwijanie własnej siły i przekraczanie progu własnych możliwości sprawiają, że czuję się lepiej we własnym ciele i łatwiej mi funkcjonować na co dzień. Mam też za sobą 5-letnią przygodę w wojsku, które dało mi ogrom doświadczenia i niesamowitych przeżyć. W wolnych chwilach podróżuję po Polsce, odrywam się od codzienności, czytając fantastykę i kryminały, ale również zdarza mi się grać w gry komputerowe. Ponadto interesuję się zdrowym odżywianiem, czerpię wiedzę i inspiracje od dietetyków w mediach społecznościowych i eksperymentuję w kuchni. Z zaciekawieniem śledzę branżę medyczną i fitness w internecie, łącząc w ten sposób pracę z hobby.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu