Julia Gagucka

Mgr Psychologii Sportu | Trener Personalny | Psychodietetyk

  • Magister Psychologii Sportu
  • Trener Personalny REPs
  • Personal Trainer IFAA
  • Modelowanie Pośladków Athlete Performance
  • Basic Sport Nutrition
  • Dyplomowana w zakresie rolowania Blackroll
  • Zdrowe i Silne Barki – Systemowe podejście
  • Techniki i Obszary Pracy Psychologa Sportu

Kompleksowe podejście do treningu i rozwoju

Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie, na kierunku psychologia ze specjalizacją sportu. Ukończyłam kurs Athlete Performance na Trenera Personalnego IFAA (International Fitness & Aerobic Academy) z akredytacją REPs Polska (Register of Exercise Professionals).

Ukończyłam studia na kierunku Psychodietetyka na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Zajmuję się treningiem personalnym oraz prowadzeniem zajęć grupowych. Dzięki zdobytej dodatkowej wiedzy z zakresu dietetyki sportowej oferuję swoim podopiecznym wsparcie dietetyczne i suplementacyjne. Moim konikiem jest wyprowadzanie pacjentów posturalnych, u których na skutek urazów lub braku ergonomii pracy i życia nastąpiły znaczne deficyty, doprowadzające do wad postawy. W treningu skupiam się przede wszystkim na mocnym grzbiecie, mięśniach brzucha i pośladkach, gdyż to te grupy mięśni najbardziej wpływają na jakość naszego życia. Uwielbiam budować moich pacjentów od zera i tworzyć zmianę “na plus” w ich życiu.

Mam czteroletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów indywidualnych oraz zajęć grupowych. W podejściu indywidualnym kieruję się potrzebą podopiecznego, a jego cele stanowią dla mnie priorytet. Szczególną uwagę poświęcam celom zdrowotnym, gdyż stanowią one podstawę rozwoju i postępu w celach sylwetkowych i osiągowych. W zajęciach grupowych szczególnie miłuję się w formach treningu typu pilates, w których ćwiczenia wymagają czucia własnego ciała i jego kontroli w przestrzeni. Ponadto moją specjalnością są grupowe zajęcia relaksujące, zakrawające o trening mentalny, podczas których podopieczni mierzą się ze swoim stresem, problematyką treningową i brakiem mobilizacji.

Dobre samopoczucie i zdrowie

W życiu kieruję się przekonaniem, że dążenie do dobrostanu fizycznego i psychicznego jest nieodłącznym elementem dobrego stanu zdrowia, a odpowiednie nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna wpływają nie tylko na wygląd, ale i na dobre samopoczucie.

Nieustannie pracuję nad własną sylwetką zarówno na siłowni, jak i w kuchni. Uważam, że technika oraz dobrze dobrane ćwiczenia są najefektywniejszymi budulcami zdrowej, wymarzonej sylwetki.

Sukces podopiecznych jest dla mnie priorytetem i potwierdzeniem jakości mojego zaangażowania. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i staram się dobierać najlepsze rozwiązania.

Umów się na wizytę

Julia Gagucka - ZnanyLekarz.pl

Rozwój i pasja

Jako psycholog sportu zajmuję się szeroko rozumianą mobilizacją oraz kontrolą własnego ja, szczególnie pod kątem stresu – dlatego tak ważne jest dla mnie wypracowanie umiejętności radzenia sobie z nim w życiu mojego pacjenta. Dodatkowo jako psycholog sportu zajmuję się przygotowaniem mentalnym, przedstartowym, koncentracją treningowej, koncentracją na celu, motywacją, uważnością i pewnością siebie.

W przypadku sportowców po kontuzjach lub kończących pracę zawodową służę pomocą w ułożeniu swojego życia na nowo, tak aby świat sportu wciąż stanowił jego element. Niezwykle istotnym aspektem jest pogodzenie się z zaistniałą sytuacją, wyciągnięcie wniosków oraz kontynuacja życia lub zawodowstwa. Współpracuję z trenerami i rodzicami młodych sportowców, praca w grupie również nie jest mi obca (sporty drużynowe).

Obecnie jestem w trakcie edukacji na studiach podyplomowych z psychodietetyki i w tym kierunku planuję rozwój swojego zawodowego “ja”.

Wolny czas wykorzystuję na własne treningi siłowe, spacery, grę w tenisa i badmintona. Sport i jego aspekt mentalny stanowią cały mój świat, moje ambicje, rozwój i plany na przyszłość zawodowo-życiową. Poza aktywnością w rejonie sportowym i psychologicznym odwiedzam muzea i galerie sztuki, czytam, podróżuję i próbuję nieznanych potrwa w poszukiwaniu nowych doznań smakowych.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu