Jakub Marciniak

Magister Fizjoterapii

  • Terapia stawów skroniowo-żuchwowych
  • TMJ – OMT KALTENBORN -EVJENTH (UEX, OEX)
  • Podstawy Terapii Manualnej
  • PNF podstawowy cz. I i II
  • Kinesiology Taping
  • Radiologia w praktyce fizjoterapeuty

Absolwent fizjoterapii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Swoją przygodę zawodową zacząłem już na drugim roku studiów, kiedy to zacząłem trzyletni wolontariat w Centrum Terapeutyczno-Opiekuńczym. Ponadto realizacja różnorodnych programów praktyk klinicznych na wielu oddziałach szpitalnych w trakcie studiów dała mi wiedzę oraz doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z różnymi zaburzeniami układu ruchu oraz osób z niepełnosprawnościami.

Od 2019 roku zajmuje się terapią indywidualną pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz pulmunologicznymi, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W pracy z dziećmi zajmuję się̨ również̇ korekcją i profilaktyką wad postawy oraz kształtowaniem prawidłowych nawyków. Mam doświadczenie w niwelowaniu ostrego i przewlekłego bólu różnego pochodzenia. Ponadto przyjmuję pacjentów zmagających się z trudnościami po przebyciu Covid-19.

Dokładna diagnostyka i holistyczne podejście

W pracy z pacjentem stawiam na dokładną diagnostykę oraz holistyczne podejście, aby leczyć przyczyny problemów, a nie ich objawy. Dobro pacjenta stawiam na pierwszym miejscu, dlatego rozwijam swoją wiedzę poprzez udział w specjalistycznych kursach terapeutycznych, ucząc się̨ nowych technik oraz profesjonalnego spojrzenia na pacjenta.

W obszarze moich zainteresowań leży głownie terapia manualna. W pracy z pacjentem zależy mi na stworzeniu odpowiednich warunków do regeneracji poprzez przywracanie biomechaniki stawowej oraz pobudzenie fizjologicznych procesów tkankowych.

Dodatkowo zajmuję się terapią zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. W mojej pracy wykorzystuję techniki poprawiające prawidłowy wzorzec ruchu w stawach oraz normalizację napięcia mięśniowego. Obejmuję leczeniem pacjentów z nawracającymi migrenami, zawrotami głowy, bruksizmem oraz wszelkiego rodzaju problemami w obrębie narządu żucia. Oprócz samej pracy manualnej, stawiam duży nacisk na edukację pacjenta oraz profilaktykę.

Umów się na wizytę

Jakub Marciniak - ZnanyLekarz.pl

Plywanie i aktywny tryb życia

Od dzieciństwa moją pasją było pływanie. Woda to mój żywioł. Setki godzin na basenie nauczyły mnie samodyscypliny i wytrwałości. Staram się̨ wykorzystywać́ te umiejętności w pracy zawodowej.

Chęć́ niesienia pomocy drugiemu człowiekowi skłoniła mnie do dołączenia do WOPR, którego dumnym członkiem jestem już od wielu lat.

Potrzeba niesienia ratunku to część mojej natury, opieka nad drugim człowiekiem zawsze była mi bliska.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu