Paweł Wysocki

Magister Fizjoterapii

  • Terapia manualna UEX
  • Podstawy flossingu
  • Kompleksowe podejście w terapii pacjentów ze skoliozą
  • Anatomy Trains: Struktura i funkcja
  • Masaż Tkanek Głębokich
  • Masaż I i II stopnia
  • Kinesiology Tape’ing Kt1 i Kt2

Otwartość i współpraca

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Od niespełna 4 lat pracuję i rozwijam się jako fizjoterapeuta dążąc do tego, by na jak najwyższym poziomie nieść pomoc swoim pacjentom. Od początku przygody z fizjoterapią stawiałem na praktykę, dlatego gdy tylko nadarzyła się okazja, jeszcze jako student rozpocząłem praktykę zawodową w roli stażysty u boku doświadczonych fizjoterapeutów. Dzięki temu miałem okazję podpatrywać ich metody pracy, a także uczyć się od nich prawidłowego podejścia terapeutycznego.

Jestem osobą otwartą i lubię współpracować z innymi specjalistami. Interdyscyplinarność to coś, co uważam za bardzo ważny aspekt pracy medyka. Nie boję się powiedzieć wprost, że w jakiejś dziedzinie nie jestem ekspertem i skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Uważam, że dobra współpraca potrafi przynieść zaskakujące rezultaty.

Praktyka i metody pracy

Jeszcze zanim poszedłem na studia wiedziałem, czym chcę się zajmować w życiu. Interesowała mnie biologia, zdrowie i pomoc drugiemu człowiekowi. Swoją praktykę rozpocząłem od masażu klasycznego, ale szybko zaczęło mi czegoś w nim brakować, więc postanowiłem poszerzać swoją wiedzę i zakres technik.

Dzięki zamiłowaniu do masażu, w pracy korzystam głównie z technik terapii manualnej tkanek miękkich, których nauczyłem się podczas odbytych przeze mnie szkoleń, takich jak Masaż Tkanek Głębokich, czy pierwszy moduł Anatomy Trains Thomasa Myersa. Obecnie uczę się terapii manualnej OMT według Kaltenborna i Evjentha i w tym roku czekają mnie kolejne dwa moduły w obrębie tej metody.

W gabinecie pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi, a głównymi przypadłościami, które leczę są zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych. W obszarze moich zainteresowań znajduje się także rehabilitacja ortopedyczna i korekcja wad postawy.
Pomimo umiłowania do masażu i terapii manualnej, w mojej pracowni nie brakuje kinezyterapii, ponieważ odpowiednio dobrane i precyzyjnie wykonywane ćwiczenia utrwalają efekty terapii.

Umów się na wizytę

Paweł Wysocki - ZnanyLekarz.pl

Wszystko, co robię, robię z pasją

Od najmłodszych lat interesowały mnie sporty ekstremalne, w szczególności skateboarding i snowboarding. Deskorolka pokazała mi, że aby coś w życiu osiągnąć i zrealizować swój cel potrzeba ogromnej wytrwałości i ciężkiej pracy. Żeby się czegoś nauczyć, trzeba to powtarzać do skutku!

Drugą pasją, która pojawiła się u mnie w wieku nastoletnim jest hip hop. Jestem zapalonym słuchaczem, autorem tekstów, raperem. Uwielbiam występować na scenie i – podobnie jak w gabinecie – dawać ludziom energię i dużo uśmiechu. Ponadto lubię gotować, oglądać filmy, spacerować i spędzać czas z bliskimi.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu