Marcin Pasternak

Magister Fizjoterapii

  • FDM (Fascial Distortion Model) Moduł I,II,III
  • Kinesiology taping.
  • Mulligan Concept A
  • Mulligan Concept B
  • Mechanizm kontroli postawy
    – rozwój, zaburzenia, terapia – Neda Rotar

Doświadczenie i holistyczne podejście

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie z prawem wykonywania zawodu oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami o różnorodnych problemach zdrowotnych narządu ruchu. Swoją praktykę zawodową rozpocząłem w 2012 roku i ta przygoda trwa nieprzerwanie do dziś. Podczas swojej pracy miałem przyjemność pracować w różnych placówkach leczniczych, co umożliwiło mi pracę z pacjentami z różnymi schorzeniami oraz problemami zdrowotnymi. Nauczyło mnie to indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Wielokrotnie przekonałem się o tym, że ta sama jednostka chorobowa u każdego człowieka może przebiegać w zupełnie inny sposób, dawać inne objawy i wymagać zupełnie innej terapii.

Każdy pacjent jest inny dlatego wymaga indywidualnego podejścia i zrozumienia „jego” własnego problemu. Zrozumienie tego pozwoliło mi na skuteczne wykorzystanie metod pracy i holistyczne podejście do osoby, z którą mam przyjemność prowadzić proces usprawniania.

Podczas swojej pracy z pacjentem wykorzystuję różne metody: terapię manualną, masaż tkanek głębokich, masaż relaksacyjny oraz pracę na powięzi. Staram się, aby pacjent z którym prowadzę terapię miał świadomość procesu usprawniania i zdawał sobie sprawę z celu, do którego dążymy. Uważam, że tylko świadomy pacjent jest w stanie  przyczynić się do poprawy stanu swojego zdrowia. Tylko połączenie odpowiednich metod pracy oraz zaangażowania pacjenta daje pozytywny i długotrwały efekt terapeutyczny.

Specjalizacja i prawdziwa pasja

Do grona moich pacjentów zaliczają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Przez wiele lat pracowałem z dziećmi z wadami postawy pod czujnym okiem wykładowców akademickich. Miałem przyjemność brać czynny udział w procesie usprawniania pacjentów ze skoliozami, plecami okrągłymi, deformacjami klatki piersiowej oraz zaburzeniami w obrębie kończyn dolnych, tj. szpotawości i koślawości kolan, koślawości stóp oraz z płaskostopiem. Prowadzę również zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, pokazując im pracę w prawidłowych wzorcach ruchowych oraz utrwalanie efektu terapii za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Jeśli chodzi o dorosłych, pracuję z pacjentami z bólami kręgosłupa wynikającymi z danej jednostki chorobowej, po urazach oraz przeciążeniowymi – spowodowanymi zaburzeniem prawidłowej postawy ciała, wynikającym z siedzącego trybu życia lub niewłaściwego napięcia mięśniowego. Prowadzę również terapię z osobami z zaburzeniami w obrębie kończyny górnej i dolnej,  obręczy biodrowej oraz barkowej zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych. Nie obca jest mi również praca ze sportowcami, zarówno po kontuzjach (skręcenia, zwichnięcia, złamania, przeciążenia aparatu mięśniowego), jak i przewlekłych urazach już po zakończeniu kariery.

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” powiedział Konfucjusz.

Coś w tym jest!

Umów się na wizytę

Marcin Pasternak - ZnanyLekarz.pl

Rodzina, sport i buldog Laszlo

Prywatnie jestem ojcem cudownej córeczki oraz partnerem jej wspaniałej matki. Niektórzy poszukują skarbów przez całe życie, a ja mam w swoim zaciszu domowym dwa, a nawet trzy. Lubię w życiu równowagę i harmonię, więc trzecim skarbem jest mój wierny czworonogi towarzysz – buldog francuski Laszlo.

Nie wyobrażam sobie życia bez sportu, który jest moją pasją. Kiedyś trenowałem judo oraz koszykówkę, ale to piłka nożna okazała się dyscypliną, która w latach młodzieńczych zawładnęła moim życiem. Pasja do sportu ukształtowała mój charakter, a zdrowa rywalizacja sprawiła, że chciałem być lepszy i doskonalić się w każdej dziedzinie życia.

Obecnie moją pasją jest moja rodzina i każdą wolną chwilę staram się poświęcić właśnie jej. Jeśli jednak znajdę chwilę dla siebie, to chętnie posłucham dobrej muzyki lub obejrzę jakiś dobry film.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu