Anna Lipińska-Korzeniowska

Magister Fizjoterapii

 • PNF Podstawowy
 • PNF Rozwijający
 • PNF w Pediatrii
 • PNF w Skoliozach
 • Terapia Ręki I i II stopień
 • Integracja Sensoryczna I i II stopień
 • Taping rehabilitacyjny
 • Fizjoterapia w zaburzeniach rozwojowych niemowląt
 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej 2024
 • FDM intensywny 2023
 • FDM Neuro 2023
 • Suche Igłowanie 2023
 • Terapia Blizny 2023

Doświadczenie i praca

Jestem absolwentką studiów II stopnia Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Fizjoterapia. Pracę zawodową rozpoczęłam w 2011 i od tej pory pracuję głównie z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi i wadami postawy, a od kilku lat również z zaburzeniami integracji sensorycznej i z problemami z motoryką małą.

Wybrałam fizjoterapię, ponieważ chciałam aktywnie uczestniczyć w procesie powrotu do zdrowia u pacjentów. Przypadek sprawił, że poznałam pracę z dziećmi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i tak już zostało. Przez całe studia wyjeżdżałam jako wolontariuszka na turnusy rehabilitacyjne i korzystałam z każdej możliwej okazji, aby nauczyć się czegoś nowego od bardziej doświadczonych fizjoterapeutów. Pozwoliło mi to podjąć pracę ze starszymi dziećmi z niepełnosprawnościami i objąć je kompleksową terapią. Obecnie zajmuję się pracą z dziećmi potrzebującymi wsparcia w rozwoju – moje podejście pozwala mi objąć je terapią oddziałującą na wszystkie obszary wymagające uwagi.

Pracuję również z pacjentkami uroginekologicznymi: z problemami z nietrzymaniem moczu, z obniżeniem narządów miednicy mniejszej i z bolesnymi miesiączkami, a także kobietami w ciąży. Wykorzystując doświadczenie pediatryczne pracuję również z dziećmi z nietrzymaniem moczu.

Terapia sensoryczna i fizjoterapia

W swojej pracy zajmuję się dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, prowadzę diagnozę i terapię integracji sensorycznej, prowadzę terapię ręki, a także terapię wad postawy. W związku ze swoim doświadczeniem w dziedzinie neurologii prowadzę również osoby starsze z problemami neurologicznymi.

Łączenie różnych metod pracy pozwala mi optymalnie wykorzystywać zdolność organizmu do uczenia się, poprawy nieprawidłowych wzorców i lepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Wiedza z zakresu integracji sensorycznej pozwala mi szerzej spojrzeć na problemy ruchowe dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, umiejętności z zakresu terapii ręki pozwalają skuteczniej uczyć czynności samoobsługowych, a wiedza fizjoterapeutyczna pozwala skutecznie poprawiać umiejętności motoryczne i stabilność posturalną dzieciaków, które trafiają do mojego gabinetu.

Umów się na wizytę

Anna Lipińska-Korzeniowska - ZnanyLekarz.pl

Rodzina, ekologia, kundelek i… rzut młotem

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki cudownych dzieciaków. Uwielbiam być z nimi, pokazywać świat i uczyć ich uważności na przyrodę i drugiego człowieka. Chcę, aby świat, który przejmą po nas był jak najbardziej przyjaznym miejscem, dlatego staram się żyć świadomie, ekologicznie i minimalistycznie. Uważam, że przeżycia i wspólnie spędzony czas jest najcenniejszy, więc kolekcjonujemy wspólnie wspomnienia niedzielnych rodzinnych śniadań, spotkanego na Podlasiu żubra i pierwszej wyprawy na grzyby.

Jestem szczęśliwą posiadaczką kundelka o imieniu Śruba – to pełnoprawny członek naszej rodziny, zawsze jest z nami i jest moim spełnionym marzeniem z dzieciństwa. Uczy nas radości z małych rzeczy i dostarcza dużo aktywności na świeżym powietrzu.

Spełniam się w kuchni – lubię gotować dania poznane w czasie podróży, odtwarzać niektóre smaki dzieciństwa, piec chleb, testować nowe przepisy. Według mojego syna piekę lepszą szarlotkę niż moja własna babcia, a to komplement z górnej półki.

Uwielbiam czytać książki – najczęściej czytam reportaże, nie pogardzę też dobrym kryminałem. Dla dobrej książki jestem gotowa zarwać noc.

Ciekawostką o mnie jest fakt, że w czasach licealnych rzucałam młotem, a na studiach przerzuciłam się na krav magę, która okazała się świetnym sposobem na codzienne stresy.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu