dr. Joanna Pęska

dr. Joanna Pęska

Specjalista neurochirurg | Specjalista rehabilitacji

  • Wieloletni pracownik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w Klinice Rehabilitacji Dzieci

Doświadczony specjalista neurochirurg

Joanna Pęska jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku (obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku).

Pierwszą specjalizacją, jaką ukończyła, była specjalizacja z neurochirurgii – przez wiele lat była pracownikiem nieistniejącego już Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej Dziecięcej „Omega” w Warszawie oraz Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej.

Przez wiele lat swojej pracy przeprowadziła dziesiątki zabiegów neurochirurgicznych, takich jak wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej u dzieci z wodogłowiem.

Rehabilitacja dzieci

Kolejną specjalizacją dr Joanny jest rehabilitacja medyczna – z powodzeniem wykorzystuje ją w wieloletniej pracy w Instytucie Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie jako pracownik Kliniki Rehabilitacji Dzieci.

Najważniejsze w pracy z dziećmi jest zdobycie ich zaufania” – tymi słowami doktor Pęska podkreśla, jak ważna dla niej jest praca z najmłodszymi pacjentami, zarówno tymi z chorobami neurologicznymi, jak i chorobami układu narządu ruchu.

Natura i literatura

Prywatnie jest matką, dorosłego już, syna Jana – wykonującego zawód architekta. Wolny czas lubi spędzać w zaciszu domowym poza Warszawą, z dala od zgiełku dużego miasta, gdzie relaksuje się przy filiżance ulubionej owocowej herbaty i przy lekturze książki. Jest też wielbicielką zwierząt małych i dużych.

W kręgu jej zainteresowań znajdują się także alternatywne nurty leczenia – medycyna niekonwencjonalna. Szczególnym zainteresowaniem darzy metodę Reiki, która jest znana także jako Usui Reiki Ryoho. Jest to metoda pracy z energią życiową i wspomożeniem naturalnych procesów regeneracji i zdrowia.

Umów się na wizytę

Joanna Pęska - ZnanyLekarz.pl

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu