REHBILITACJA

Pourazowa

Kobiet w ciąży

dla Seniorów

Neurologiczna

Wizyty domowe

Fizykoterapia

Rehabilitacja i ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ciąża to magiczny i wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Jej organizm przechodzi niezliczoną ilość zmian w celu stworzenia najlepszych warunków dla rozwijającego się dziecka. Zmianie ulega postawa ciała, sposób poruszania się, a kręgosłup, kolana czy stawy muszą poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. W efekcie, wszystko to może wywoływać uciążliwe dolegliwości bólowe, szczególnie pleców. Rehabilitacja kobiet w ciąży pomoże nie tylko w utrzymaniu dobrego samopoczucia oraz kondycji fizycznej, ale przyczyni się również do szybszego powrotu do formy po porodzie.

Umów się na wizytę domową na terenie Białołęki, Bielan, Żoliborza i Pragi Północ.

cwiczenia dla kobie w ciazy rehabilitacja warszawa

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży – wsparcie mamy i dziecka

Oczywistym elementem rzeczywistości każdej kobiety spodziewającej się dziecka jest stała opieka lekarza prowadzącego oraz położonej. Ta jednak nie jest w stanie przeciwdziałać czy zniwelować dolegliwości bólowych lub przeciążeniami, z jakimi musi zmagać się przyszła mama. W okresie ciąży, w ciele kobiety zachodzi wiele zmian fizjologicznych, które bardzo często wiążą się z uciążliwymi bólami, obciążeniem stawów czy obrzękami limfatycznymi.

Rehabilitacja kobiet w ciąży to niezwykle ważny element w profilaktyce i łagodzeniu dolegliwości, jakie są charakterystyczne dla przyszłych mam. Rehabilitacja w ciąży to sprawdzona recepta na utrzymanie dobrego samopoczucia oraz kondycji, skuteczny sposób walki z bólem kręgosłupa czy stawów, a co więcej – wsparcie mamy w szybszym powrocie do dobrej formy już po porodzie.

Rozwijająca się ciąża powoduje, że zmianie ulega obciążenie kręgosłupa kobiety, a także rozkład narządów wewnętrznych. Zmienia się postawa ciała, która charakteryzuje się pogłębieniem naturalnego wygięcia w dolnej części pleców oraz przesunięciem środka ciężkości w przód.

Odcinek lędźwiowy w tym ustawieniu jest mocno obciążony, a z dodatkowym ciężarem muszą poradzić sobie także biodra, kolana czy stawy skokowe. Znacznemu pogorszeniu napięciowym ulegają też górne partie ciała, które zmuszone są przeciwdziałać sytuacji związanej z dołem ciała, aby zrównoważyć napięcie powięziowe i powstałe napięcie mięśniowe kończyn dolnych. W konsekwencji tego stanu może dojść także do nadmiernego rozluźnienia mięśni miednicy, co może objawiać się na przykład nietrzymaniem moczu w ciąży. Z uwagi na to, rehabilitacja kobiet w ciąży powinna być stosowana nie tylko dla złagodzenia dolegliwości, kiedy te już wystąpią, ale także profilaktycznie.

Korzyści płynące z rehabilitacji kobiet w ciąży

Jako przyszła matka z pewnością zauważasz zmiany, jakie zachodzą w Twoim ciele. Być może pomyślisz, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie bezpieczne podejście i odłożenie wszelkiej aktywności fizycznej do czasu rozwiązania. Tymczasem zgodnie z zaleceniami WHO, kobiety w ciąży i po porodzie, u których nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań lekarskich do aktywności fizycznej, powinny wykonywać ćwiczenia o umiarkowanym stopniu intensywności, przez minimum 150 minut w tygodniu. Ogromnym wsparciem dla przyszłych mam może być także rehabilitacja w ciąży.

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży może znacznie poprawić jakość Twojego życia, pomóc łatwiej radzić sobie z codziennością, a przede wszystkim uchronić Cię przed wieloma dolegliwościami bólowymi. Rehabilitacja w ciąży pomoże wzmocnić mięśnie dna miednicy, dzięki czemu kobieta będzie lepiej przygotowana do porodu, a także zadba o ogólną elastyczność ciała, co może zapobiec pojawieniu się rozstępów.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu