REHBILITACJA

Pourazowa

Kobiet w ciąży

dla Seniorów

Neurologiczna

Wizyty domowe

Fizykoterapia

Rehabilitacja dla Seniorów

Ruch to życie bezruch to… Kierując się tymi słowami Sokratesa do końca życia powinniśmy dbać o kondycję i gotowość do ruchu naszego ciała. Niesie to ze sobą szereg benefitów zdrowotnych, prawidłowe lub lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych i poprawę samopoczucia. Tymczasem wiele osób starszych obserwujących u siebie skutki upływu lat, rezygnuje z aktywności z powodu bólu lub zasiedzenia. Ruch jest też głównym promotorem chęci spożycia białka, a to z kolei stanowi podstawowy budulec naszego ciała, odporności i znacznej części naszego zdrowia. Rehabilitacja dla seniorów pozwoli wypełnić tę przestrzeń, jednocześnie chroniąc osoby starsze przed wystąpieniem powikłań związanych ze zbyt małą ilością ruchu, przyczyniając się tym samym do poprawy samopoczucia i kondycji psychicznej, a także zwiększając samodzielność i niezależność seniora.

Umów się na wizytę domową na terenie Białołęki, Bielan, Żoliborza i Pragi Północ.

Głównym powodem porzucenia rozwiniętych aktywności ruchowych jest ból lub obawa przed urazem – dotyczy to także grupy wiekowej senioralnej, gdzie często wcześniejszy bezruch, doznane urazy i dolegliwości bólowe paraliżują pacjenta i stwarzają obawę przed podjęciem większych aktywności ruchowych.

To niestety błędne koło – wprowadzające jeszcze mniejszą gotowość do ruchu, a więc zwiększając ryzyko urazu lub upadku. Drogą, która podtrzyma sprawności funkcjonalne, ograniczy postępujące ograniczenia ruchowe, a przede wszystkim pomoże w uporaniu się z wieloma problemami i dolegliwościami zdrowotnymi jest właśnie rehabilitacja dla seniorów.

Wskazania do rozpoczęcia rehabilitacji seniora

Wśród wskazań do podjęcia rehabilitacji dla osób starszych możemy wyróżnić:

  • zmiany zwyrodnieniowe
  • stany po przebytych kontuzjach i urazach
  • stany po operacjach i zabiegach chirurgicznych
  • stany po długotrwałej hospitalizacji
  • trudności i ograniczenia ruchowe
  • osteoporoza
  • zaburzenia równowagi i zwiększone ryzyko upadków
  • choroby neurologiczne (np. choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, udar)

Z biegiem lat nasza sprawność fizyczna zmniejsza się, głównie z powodu spadku szeroko pojętego metabolizmu i prędkości oraz częstotliwości tworzenia nowych komórek organizmu. Taki stan rzeczy predysponuje do ograniczania aktywności i w konsekwencji do urazów i chorób głównie obserwowanych w dalszej części życia. Rehabilitacja dla osób starszych może mieć zróżnicowane cele.

Wraz z upływem lat nasza sprawność fizyczna zmniejsza się, a organizm jest bardziej podatny na kontuzje. Co więcej – potrzebuje on znacznie więcej czasu na regenerację, a powrót do stanu sprzed choroby czy urazu jest trudny, a czasem nawet niemożliwy. To właśnie dlatego rehabilitacja seniora ma na celu między innymi ćwiczenia ogólnousprawniające, które mają poprawić siłę mięśniową czy wydolność krążeniowo-oddechową.

Domowa rehabilitacja dla seniorów

Dzięki holistycznemu podejściu i dokładnemu planu aktywizacji, osoby starsze mają szansę na zwiększenie swojej niezależności od osób trzecich, zwiększenie samodzielności, poprawienie koordynacji ruchowej, ale także poprawę samopoczucia i kondycji psychicznej. Rehabilitacja dla seniorów obejmuje działania, których celem jest przyspieszenie regeneracji po przebytych chorobach i operacjach, ale też profilaktyka różnego rodzaju chorób i kontuzji.

Rehabilitacja dla seniorów z dojazdem do domu to bardzo wygodne rozwiązanie, które może znacznie poprawić jakość życia seniorów oraz zadbać o ich bezpieczeństwo. Korzystając z oferty Przystanek Zdrowie możecie Państwo liczyć na empatyczny i profesjonalny zespół, który medycyną zajmuje się z poczucia misji i pasji.

Nasze programy zawsze uwzględniają ewentualne przeciwwskazania i preferencje pacjentów, co na pewno pomoże starszym osobom w powrocie do zdrowia i znacznie poprawi komfort ich życia.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu