Masaż leczniczy to jedna z podstawowych form fizjoterapii i rehabilitacji pacjentów bólowych. Stosowany jest w rehabilitacji medycznej, a wykonywany musi być przez wykwalifikowanego specjalistę. Masaż leczniczy może wspierać zarówno inne metody fizjoterapii, jak i stanowić jej niezależną formę. Masaż leczniczy, w przeciwieństwie do klasycznego masażu relaksacyjnego, nastawiony jest na osiąganie konkretnych rezultatów i celów terapii. Głównie odnajduje swoje zastosowanie w regulowaniu napięć mięśniowych oraz dysfunkcji stawowych. Wykonywany może być jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów masażu, takich jak fizjoterapeuci czy technicy masażyści
Umów się na wizytę domową na terenie Białołęki, Bielan, Żoliborza i Pragi Północ
Masaż leczniczy – na co pomaga?
Wskazaniem do zastosowania masażu leczniczego może być chociażby uciążliwy ból stawów, ból kręgosłupa, barków czy szyi, dyskopatia, wady postawy, słaba wydolność krążeniowa i obrzęki. Masaż leczniczy może być także zalecany w przypadku urazów, złamań kończyn czy drętwienia kończyn oraz zaburzeń napięcia mięśniowego.
Spośród najważniejszych korzyści, jakie może przynieść masaż leczniczy, możemy wyróżnić między innymi:
- redukcję bólu,
- zlikwidowanie obrzęków,
- przyspieszenie regeneracji mięśni,
- przywrócenie komfortu codziennego funkcjonowania,
- zmniejszenie napięcia mięśni,
- przywrócenie sprawności fizycznej po przebytych urazach i kontuzjach,
- relaksację ciała i umysłu
Ile trwa zabieg masażu leczniczego?
W naszych standaryzowanych jednostkach masaż trwa od 45 – 60 minut, w tym czasie specjalista zaopiekuje się najbardziej potrzebującymi częściami ciała. Należy pamiętać, iż jak każda forma terapii, taki masaż leczniczy, jest procesem terapeutycznym, a więc wymaga podejścia przynajmniej kilku jednostkowego, aby maksymalizować osiągany rezultat. W Przystanku Zdrowie jesteśmy w stanie elastycznie dostosować zakres masażu leczniczego do bieżących wymagań pacjenta.