REHBILITACJA

Pourazowa

Kobiet w ciąży

dla Seniorów

Neurologiczna

Wizyty domowe

Fizykoterapia

Masaż leczniczy, wizyty domowe – domowa rehabilitacja.

Masaż leczniczy to jedna z podstawowych form fizjoterapii i rehabilitacji pacjentów bólowych. Stosowany jest w rehabilitacji medycznej, a wykonywany musi być przez wykwalifikowanego specjalistę. Masaż leczniczy może wspierać zarówno inne metody fizjoterapii, jak i stanowić jej niezależną formę. Masaż leczniczy, w przeciwieństwie do klasycznego masażu relaksacyjnego, nastawiony jest na osiąganie konkretnych rezultatów i celów terapii. Głównie odnajduje swoje zastosowanie w regulowaniu napięć mięśniowych oraz dysfunkcji stawowych. Wykonywany może być jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów masażu, takich jak fizjoterapeuci czy technicy masażyści

Umów się na wizytę domową na terenie Białołęki, Bielan, Żoliborza i Pragi Północ

masaz leczniczy warszawa wizyty domowe

Masaż leczniczy – na co pomaga?

Wskazaniem do zastosowania masażu leczniczego może być chociażby uciążliwy ból stawów, ból kręgosłupa, barków czy szyi, dyskopatia, wady postawy, słaba wydolność krążeniowa i obrzęki. Masaż leczniczy może być także zalecany w przypadku urazów, złamań kończyn czy drętwienia kończyn oraz zaburzeń napięcia mięśniowego.

Spośród najważniejszych korzyści, jakie może przynieść masaż leczniczy, możemy wyróżnić między innymi:

  • redukcję bólu,
  • zlikwidowanie obrzęków,
  • przyspieszenie regeneracji mięśni,
  • przywrócenie komfortu codziennego funkcjonowania,
  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • przywrócenie sprawności fizycznej po przebytych urazach i kontuzjach,
  • relaksację ciała i umysłu

Ile trwa zabieg masażu leczniczego?

W naszych standaryzowanych jednostkach masaż trwa od 45 – 60 minut, w tym czasie specjalista zaopiekuje się najbardziej potrzebującymi częściami ciała. Należy pamiętać, iż jak każda forma terapii, taki masaż leczniczy, jest procesem terapeutycznym, a więc wymaga podejścia przynajmniej kilku jednostkowego, aby maksymalizować osiągany rezultat. W Przystanku Zdrowie jesteśmy w stanie elastycznie dostosować zakres masażu leczniczego do bieżących wymagań pacjenta.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu