REHBILITACJA

Pourazowa

Kobiet w ciąży

dla Seniorów

Neurologiczna

Wizyty domowe

Fizykoterapia

Fizykoterapia domowa

Fizykoterapia to rodzaj rehabilitacji medycznej, część fizjoterapii. Podczas fizykoterapii wykorzystuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne takie jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki oraz temperaturę i oddziałuje za ich pomocą na zmienione chorobowo miejsca.

Celem fizykoterapii jest usprawnienie mięśni po urazach, na przykład złamaniach oraz uśmierzenie bólu, a co za tym idzie poprawa komfortu życia w przewlekłych schorzeniach. Dodatkowo świetnie sprawdzają się jako stymulant procesów regeneracji oraz w walce z przewlekłym bólem np. w stanach reumatycznych.

Umów się na wizytę domową na terenie Białołęki, Bielan, Żoliborza i Pragi Północ.

Nasza oferta fizykoterapii

W ramach fizykoterapii możemy wykorzystać różne zjawiska fizyczne. W ofercie Przystanek Zdrowie możemy zaproponować naszym Pacjentom skorzystanie z zabiegów przeprowadzanych przy użyciu wysokiej klasy sprzętu medycznego.

Fizykoterapia, w której wykorzystuje się drgania mechaniczne, a za pomocą specjalnej głowicy wykonuje się mikromasaż tkanek. Ten rodzaj fizykoterapii ma na celu wprawienie w drgania błony komórkowe, a przez to wytworzyć wewnątrz tkankowe ciepło.

Działa przeciwzapalnie, rozluźniająco, a dodatkowo wykazuje również właściwości zmniejszające obrzęki. Z uwagi na to, terapia ultradźwiękami stosowana jest najczęściej w przypadku stanów zapalnych mięśni czy stawów, nerwobóli czy dolegliwości spowodowanych chorobami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi.
Wykazuje skuteczne właściwości poprawy jakości tkanki bliznowatej np. blizn po operacjach.

Ten rodzaj laseroterapii wykorzystuje lasery biostymulujące występujące w postaci punktowej. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i usprawniające mikrokrążenie.

Dodatkowo wzmacnia procesy odpornościowe i wspomaga terapię regeneracyjną tkanki, dlatego też wykorzystuje się ją w przypadku trudno gojących się ran czy nie zrastających się kości. Wykazuje skuteczne właściwości poprawy jakości tkanki bliznowatej np. blizn po operacjach.

Elektroterapii, w ramach której skorzystać można z jonoforezy, galwanizacji, prądów Traberta, prądów TENS, prądów diadynamicznych oraz prądów interferencyjnych.

Elektroterapia jest zabiegiem leczniczym polegającym na stosowaniu prądów o odpowiedniej częstotliwości, który ma stymulować nerwy odpowiadające zarówno za motorykę, jak i nerwy czuciowe. Terapia prądem zalecana jest Pacjentom w celu przyspieszania regeneracji tkanek, zmniejszenia napięcia mięśniowego czy złagodzenia bólu. Stosowana jest między innymi w przypadku chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych stawów czy dystrofii mięśniowych. Elektroterapia może przynieść ulgę także w przypadku zapalenia tkanek miękkich czy w stanach po urazach narządów ruchu czy bólach pooperacyjnych.

Istotą działania promieniowania podczerwonego jest wytwarzanie ciepła. Powoduje ono:

  • rozszerzenie naczyń włosowatych skóry
  • zwiększenie przepływu przez tkanki krwi tętniczej, a tym samym lepsze jej odżywienie
  • zmniejszenie napięcia mięśniowego poprzez wpływ na autonomiczny układ nerwowy
  • działanie przeciwbólowe poprzez podwyższenie progu odczuwania bólu
  • przyspieszenie przemiany materii
  • zwiększenie potliwości.

Odczyn po zastosowaniu promieniowania może być miejscowy lub ogólny. Miejscowy powstaje na obszarze objętym zabiegiem oraz sąsiadujących z nim okolicach. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, a tym samym jej zaczerwienienie. Tego rodzaju odczyn nazywany jest rumieniem cieplnym. Wskazaniem do stosowania tego typu naświetlań mogą być trudno gojące się rany, przewlekłe stany zapalne, wzmożone napięcie mięśniowe, zapalenia skóry i nerwobóle.

wizyty domowe rehabilitacja warszawa

Jakie korzyści niesie fizykoterapia?

Fizykoterapia, zależnie od wybranego zabiegu, na różny sposób wzbudza ludzki organizm do walki i stawienia czoła różnego rodzaju stanom chorobowym oraz odpowiednio stymuluje nasze układy. Bardzo często wykorzystywana jest jako metoda wspomagająca przyspieszenie odnowy tkanek czy przyspieszenie gojenia w różnego rodzaju urazach związanych chociażby z uprawianiem sportu.

Stosowanie fizykoterapii może przyczynić się do poprawy jakości i tempa regeneracji, co umożliwia szybszą odbudowę tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz poprawia krążenie krwi, a także zmniejsza obrzęki limfatyczne czy pourazowe.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu