REHBILITACJA

Pourazowa

Kobiet w ciąży

dla Seniorów

Neurologiczna

Wizyty domowe

Fizykoterapia

Rehabilitacja Domowa Warszawa

Rehabilitacja pourazowa, rehabilitacja dla seniorów, rehabilitacja neurologiczna i bardzo szeroka oferta fizykoterapii oraz masaży leczniczych, rehabilitacja kobiet w ciąży i rehabilitacja poporodowa lub specjalistyczna opieka rehabilitacyjna po zabiegach wstawienia endoprotezy biodra i kolana… cała ta oferta dostępna jest obecnie w Przystanku Zdrowie w formie wizyt domowych.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wsparcia i kompleksowej opieki po przebytym urazie lub w jakiejkolwiek innej sytuacji, która kwalifikuje się do podjęcia opieki mającej na celu szybszy i skuteczniejszy powrót do sprawności, Przystanek Zdrowie oferuje rehabilitację domową w Warszawie. Pomożemy określić cele działania, priorytety oraz wprowadzimy indywidualny plan terapii pacjenta w oparciu o szeroką gamę posiadanych specjalistów.

Cennik rehabilitacji domowej w Przystanku Zdrowie

  • Pierwsza wizyta, 60 min – 250 zł
    Wizyta diagnostyczna – wywiad, badanie, ustalenie planu terapii
  • Kolejne wizyty, 45 min – 220 zł
    Kontynuacja zgodnie z planem terapii, modyfikacje planu terapii do bieżących zmian stanu pacjenta
  • Pakiet 10 wizyt – 2000 zł
Umów się na wizytę domową na terenie Białołęki, Bielan, Żoliborza i Pragi Północ.

Pełna oferta rehabilitacji domowej

konsultacje neurologiczne
  • Rehabilitacja po endoprotezie biodra

    Rehabilitacja poszpitalna po endoprotezie biodra jest konieczna do odzyskania pełnej sprawności i powinna stanowić kontynuację rozpoczętej rehabilitacji na oddziale ortopedycznym. Rehabilitacja w warunkach domowych ma za zadanie doprowadzić pacjenta do maksymalnej możliwej do uzyskania funkcjonalności i mobilności – o ile to tylko możliwe do pełnego stanu samodzielności.

  • Rehabilitacja po endoprotezie kolana

    Rehabilitacja po endoprotezie kolana odpowiada za znaczną część jakości życia pacjenta po endoprotezoplastyce i stanowi kluczową rolę w powrocie do pełnego funkcjonowania i zdrowia pacjenta. Jej celem jest początkowe uruchomienie pacjenta oraz odzyskanie ruchomości stawu, poprawę koordynacji ruchowej i wzmocnienie mięśnie, co ma stanowić podstawę powrotu do codziennych czynności pacjenta. W zależności od rodzaju protezy intensywność terapii może się wahać, niemniej jednak wskazane jest jej rozpoczęcie już od pierwszego dnia po operacji.

  • Rehabilitacja kobiet w ciąży

    Ogromnym wsparciem dla przyszłych mam może być także rehabilitacja w ciąży. Rehabilitacja dla kobiet w ciąży może znacznie poprawić jakość Twojego życia, pomóc łatwiej radzić sobie z codziennością, a przede wszystkim uchronić Cię przed wieloma dolegliwościami bólowymi. Rehabilitacja w ciąży pomoże wzmocnić mięśnie dna miednicy, dzięki czemu kobieta będzie lepiej przygotowana do porodu, a także zadba o ogólną elastyczność ciała, co może zapobiec pojawieniu się rozstępów.

  • Rehabilitacja po porodzie

    Rehabilitacja poporodowa jest częścią kompleksowego prowadzenia fizjoterapii pacjentek poporodowych. Ma za zadanie przywrócić kobiecie pełen komfort życia, uwolnić od dolegliwości bólowych i zapobiegać ewentualnym powikłaniom i ich dalszemu rozwojowi. Rehabilitacja po porodzie zalecana jest już od pierwszych godzin po rozwiązaniu, jeszcze podczas pobytu w szpitalu. Niezwykle ważna jest systematyczne podejście do dbania o swoje zdrowie – rehabilitacja poporodowa, którą z pomocą Przystanek Zdrowie możemy być kontynuowana w domowym zaciszu.

  • Rehabilitacja pourazowa

    Istotą rehabilitacji pourazowej jest przede wszystkim przywrócenie funkcji ruchowych, pełnej sprawności oraz zakresu ruchów poszczególnych części ciała, które zostały utracone na skutek przebytych urazów. Im wcześniejsze rozpoczęcie rehabilitacji pourazowej tym mniejsze powikłania pourazowe, które mogą dotyczyć funkcji i części ciała nieobjętych urazem, a także prowadzić do trwałej utraty pewnych funkcji motorycznych. Rehabilitacja pourazowa w swoim celu ma także przywrócenie tkanek do optymalnego stanu pod kątem elastyczności i wytrzymałości struktur. Przyczynia się nie tylko do zminimalizowania ograniczeń i zaburzeń w obszarze narządu ruchu, ale także zmniejsza ryzyko powstania kolejnych urazów.

  • Rehabilitacja neurologiczna

    Rehabilitacja neurologiczna polecana jest w przypadkach porażenia ośrodkowego układu nerwowego i dedykowana osobom z deficytami neurologicznymi. Stosowana jest najczęściej u Pacjentów po przebytym udarze mózgu lub innych uszkodzeniach mózgu, osób z chorobą Parkinsona, porażeniem mózgowym czy stwardnieniem rozsianym. Dystrofie mięśniowe czy przebyte operacje kręgosłupa to kolejne przesłanki uzasadniające podjęcie rehabilitacji neurologicznej.

  • Rehabilitacja dla seniorów

    Dzięki holistycznemu podejściu i dokładnemu planu aktywizacji, osoby starsze mają szansę na zwiększenie swojej niezależności od osób trzecich, zwiększenie samodzielności, poprawienie koordynacji ruchowej, ale także poprawę samopoczucia i kondycji psychicznej. Rehabilitacja dla seniorów obejmuje działania, których celem jest przyspieszenie regeneracji po przebytych chorobach i operacjach, ale też profilaktyka różnego rodzaju chorób i kontuzji.

  • Fizykoterapia

    Fizykoterapia, zależnie od wybranego zabiegu, na różny sposób wzbudza ludzki organizm do walki i stawienia czoła różnego rodzaju stanom chorobowym oraz odpowiednio stymuluje nasze układy. Bardzo często wykorzystywana jest jako metoda wspomagająca przyspieszenie odnowy tkanek czy przyspieszenie gojenia w różnego rodzaju urazach związanych chociażby z uprawianiem sportu.

  • Masaż leczniczy

    Masaż leczniczy, w przeciwieństwie do klasycznego masażu relaksacyjnego, nastawiony jest na osiąganie konkretnych rezultatów i celów terapii. Głównie odnajduje swoje zastosowanie w regulowaniu napięć mięśniowych oraz dysfunkcji stawowych. Wykonywany może być jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów masażu, takich jak fizjoterapeuci czy technicy masażyści.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu