PSYCHOTERAPIA

Behawioralna

Okołoporodowa

Trzecia Fala

Obecna sytuacja cywilizacyjna utrudnia utrzymywanie kontaktu z bliskimi. Ograniczenie interakcji międzyludzkich ma pośredni wpływ na wzrost liczby osób borykających się z depresją, apatią czy stanami lękowymi.

Pomoc specjalistów w problemach zdrowotnych nie ogranicza się do zabiegów chirurgicznych i fizjoterapii. Odpowiednio prowadzona psychoterapia ma diametralny wpływ na jakość budowanych relacji i samoocenę. To doskonała metoda na poznanie samego siebie.

Podczas wizyty w naszym gabinecie na Białołęce doświadczony psycholog nakieruje Państwa na możliwie najkorzystniejszą metodę terapii. Co ważne, profesjonalna psychoterapia ma na celu wykształcenie narzędzi, które pomogą Państwu w sprostaniu nowym trudnościom.

Psychoterapia w Przystanku Zdrowie

W naszym ośrodku pracujemy, opierając się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach klienta. Pomagamy dobrać rodzaj terapii, czas jej trwania oraz nurt, w jakim jest prowadzona do zgłaszanych trudności oraz osobistych preferencji.

Do głównych korzyści uczęszczania na terapię należą:

  • odkrywanie własnych mocnych i słabych stron
  • uszeregowanie priorytetów z pomocą psychologa
  • obiektywne spojrzenie na przeszłe wydarzenia i relacje
  • pogodzenie się z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości

Rolą psychologa jest poprowadzenie psychoterapii w sposób, który poprawia samopoczucie pacjenta. Wysłuchanie przemyśleń badanego stanowi więc jedynie punkt wyjścia. Kolejne sesje odbywające się w naszym gabinecie skupiają się na wypracowywaniu zdrowych zachowań, które umożliwią przepracowanie traum z przeszłości i stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Psycholog sportu prowadzi trening umiejętności mentalnych, który może dotyczyć wielu obszarów. Jeśli przeżywasz jedną z poniższych sytuacji, to może być znak, że warto zastanowić się nad rozpoczęciem współpracy z psychologiem sportu.

Praca z psychologiem sportu to zajmowanie się:

  • przygotowaniem mentalnym, przedstartowym;
  • przygotowaniem koncentracji treningowej, koncentracji na celu, motywacji, uważności i pewności siebie;
  • W przypadku sportowców po kontuzjach lub kończących pracę zawodową służymy pomocą w ułożeniu swojego życia na nowo, tak aby świat sportu wciąż stanowił jego element. Niezwykle istotnym aspektem jest pogodzenie się z zaistniałą sytuacją, wyciągnięcie wniosków oraz kontynuacja życia lub zawodowstwa.

Zazwyczaj wizyty u specjalisty mają na celu poprawienie jakości życia lub pogodzenie się z przeżytą traumą. Wiele osób decyduje się na wprowadzenie zmian dopiero w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Rolą psychologa jest poprowadzenie psychoterapii w sposób, który poprawia samopoczucie pacjenta. Wysłuchanie przemyśleń badanego stanowi jedynie punkt wyjścia. Kolejne sesje odbywające się w naszym gabinecie skupiają się na wypracowywaniu zdrowych zachowań, które umożliwią przepracowanie traum z przeszłości i stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Psychoterapia to niefarmakologiczna forma leczenia, która jest niezmiernie pomocna przy zaburzeniach odżywiania, stanach lękowych, uzależnieniach od używek czy problemach z agresją. W gabinecie na Białołęce pomagamy też osobom, które doświadczyły traumy bądź nie radzą sobie w stresujących sytuacjach. Oprócz indywidualnych spotkań psychologowie prowadzą też warsztaty dla par i rodzin oraz terapię grupową.

Psychoterapia, psycholog - Bemowo, Białołęka

Julia Gagucka

PSYCHOLOG SPORTU | TRENER

Jako psycholog sportu zajmuję się szeroko rozumianą mobilizacją oraz kontrolą własnego ja, szczególnie pod kątem stresu – dlatego tak ważne jest dla mnie wypracowanie umiejętności radzenia sobie z nim w życiu mojego pacjenta. Dodatkowo zajmuję się przygotowaniem mentalnym, przedstartowym, koncentracją treningową, koncentracją na celu, motywacją, uważnością i pewnością siebie.

Julia Gagucka - ZnanyLekarz.pl

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu