OSTEOPATIA

Dla dorosłych

Dla dzieci

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia dla dzieci

Rodzaj i przebieg porodu mogą być czynnikami, które decydują o dalszym rozwoju dziecka. Poród przebiegający z komplikacjami niesie za sobą ryzyko uszkodzeń tkankowych, w następstwie których powstają liczne zaburzenia.

W przypadku dzieci starszych często pojawiają się problemy z postawą, ujawniają się wady wzroku czy problemy z zachowaniem.

Osteopatia dla najmłodszych

Bardzo pomocna może okazać się terapia osteopatyczna, mająca na celu rozluźnienie i przywrócenie właściwego napięcia i ułożenia struktur ciała oraz przywrócenie prawidłowego krążenia płynów w organizmie.

Znakomicie sprawdza się też w przypadku innych problemów związanych z rozwojem wewnątrzmacicznym, okołoporodowym oraz poporodowym i rozwojowym dziecka.

Niektóre problemy będą miejscowe i łagodne, inne ciężkie i ogólnoustrojowe, jeszcze inne psychoemocjonalne. Jednak każdy z nich będzie miał swoje odzwierciedlenie w organizmie dziecka, co oznacza, że dzięki terapii można zmniejszyć lub zniwelować ich przykre skutki.

Kręcz szyi, nieprawidłowy rozwój dziecka, kolki, zaparcia, wady postawy, zez i inne wady wzroku, problemy z koncentracją, ADHD, ADD, jałowe martwice kości – to tylko kilka z wielu przypadłości wieku dziecięcego, które można wyeliminować za pomocą osteopatii dziecięcej.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu