Łukasz Krysztofik

Fizjoterapeuta | Osteopata

  • GOT – General Osteopathic Treatment
  • Osteopatia czaszkowo-krzyżowa I, II, III
  • Osteopatia wisceralna I, II, III
  • Strain Counterstrain
  • Osteopatia w stomatologii
  • BLT – Balanced Ligamentous Tension
  • Osteopatia w pediatrii

Fizjoterapeuta | Osteopata

Jestem absolwentem Fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie oraz absolwentem studiów podyplomowych z osteopatii w Akademii Osteopatii. Studia z fizjoterapii były już nie tylko efektem zainteresowań, ale również decyzją, że chcę stanąć po drugiej stronie i pomagać ludziom. Jednak same studia nie wystarczą, według mnie, do pracy z pacjentem. W dodatku w pewnym momencie zauważyłem, że fizjoterapia nie odpowiada na wszystkie moje pytania – odpowiedź znalazłem w osteopatii.

To właśnie w Akademii Osteopatii zrozumiałem, że każdy pacjent jest inny. Nie mogę postępować według jednolitego schematu, wykonywać tej samej metody i ćwiczeń na dwóch różnych osobach. Każdy człowiek jest inny, a źródła jego problemów leżą w jego indywidualnej historii: stresów, wypadków, dotychczasowego leczenia. Cały czas uczę się postrzegać organizm holistycznie – jako całość. Do gabinetu przychodzi nie kolano, ramię czy kręgosłup, ale człowiek. Nie jesteś tylko szkieletem, na którym zawieszone są mięśnie. Masz jeszcze narządy wewnętrzne, naczynia, nerwy…

Jeżeli twój ból kręgosłupa wynika np. ze źle ułożonego żołądka, to nie wyeliminujesz trwale bólu pleców, jeżeli nie zmieni on swojego położenia. Kluczem do powrotu do zdrowia jest więc właściwa diagnoza. Osteopatia zajmuje się leczeniem przyczyny, a nie objawów. Praca według jej zasad, jest naturalną konsekwencją obranej przeze mnie drogi zawodowej.

Szerokie spektrum technik

Pracuję z osobami zarówno dorosłymi i dziećmi z każdym problemem, niezależnie czy problem ma charakter ortopedyczny (uraz mięśniowy, bóle stawów, złamania, skręcenia, stany pooperacyjne) czy wiąże się z zaburzonym funkcjonowaniem innych narządów wewnętrznych.

Stres, tiki nerwowe, zaburzenia psychoruchowe takie jak ADD czy ADHD, zaburzenia wieku rozwojowego, bolesne miesiączki, problemy z zajściem w ciążę – to jedynie przykłady z całego spektrum schorzeń, w których jestem w stanie pomóc.

Łącząc umiejętności terapii manualnej z mnogością technik osteopatycznych możliwa jest efektywna pomóc każdemu pacjentowi niezależnie od problemu z którym się zgłosił.

Umów się na wizytę

Łukasz Krysztofik - ZnanyLekarz.pl

Fizjoterapeuta | Osteopata

Jestem mężem i ojcem trójki szkrabów, które są centrum mojego świata. Długie, wieczorne rozmowy z rodziną w towarzystwie wielkiego kubka herbaty z pomarańczą i goździkami, wielogodzinne spacery i wędrówki, stolarka i majsterkowanie – to są zdecydowanie moje klimaty.

Uważam, że ludzie wzajemnie się uzupełniają i doświadczam tego na co dzień. Jestem ekstrawertykiem ciekawym świata. Na górskim szlaku możesz mnie spotkać zarówno samotnie wędrującego z zadumą i wzrokiem utkwionym gdzieś na horyzoncie jak i w towarzystwie przyjaciół podczas zajmującej dyskusji.

Ludzkie ciało i jego możliwości interesowały mnie od dzieciństwa. Przygodę z fizjoterapią rozpocząłem od upadku z drzewa i uszkodzenia szyi. Dni mijały, a ból nie znikał. Przerwałem wakacje, pojechałem na drugi koniec Polski, gdzie po półgodzinnej wizycie wyszedłem z gabinetu normalnie ruszając głową. Bez zastrzyków i leków przeciwbólowych. Później, wraz z uprawianiem rożnych dyscyplin sportowych poznałem jogę, w miejscu gdzie instruktorami byli wyłącznie fizjoterapeuci. Pokazali mi jak duże znaczenie ma szczegółowa wiedza anatomiczna i jak wiele osób dookoła ma problemy ze zdrowiem.

Dodatkowo zajmuję się fizjoenergetyką oraz leczeniem metodami naturalnymi – są to metody szczególnie skuteczne w przypadku schorzeń i problemów o charakterze psychosomatycznym. Psychosomatyka to zaburzenia, które wynikają z naszej psychiki. Czy jest to stres czy inne emocje, które mocno wpływają na obecny stan, będą one dawały odzwierciedlenie w stanie naszego ciała. Mogą to być dolegliwości bólowe, gastryczne, migreny, problemy z częstymi stanami zapalnymi. Dzięki połączeniu różnych technik z zakresu osteopatii, fizjoenergetyki i fizjoterapii można z powodzeniem zniwelować te problemy.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu