Jacek Zbrożek

Magister Fizjoterapii

  • FDM – moduł I, II, III, Ortosport
  • HVLA – kurs manipulacji krótkodźwigniowych moduł I, II
  • IASTM – terapia narzędziowa
  • Specjalista masażu stopień I, II
  • Instruktor Pilatesu – Core Stability moduł I, II
  • Masaż głęboki tkanek miękkich
  • Techniki manipulacyjne kręgosłupa
  • Taping Sportowy
  • Mobilność i Stabilność w treningu funkcjonalnym
  • Techniki manualne uwalniania od bólów głowy

Kompleksowe, holistyczne podejście

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, na kierunku Fizjoterapia, a dodatkowo, także Studium Naturalnych Metod Leczenia na kierunku specjalisty masażu. Swoją praktykę zawodową zacząłem w 2011 roku, jako masażysta, co do tej pory zostało moją prawdziwą pasją, którą stale poszerzam o nowe techniki i metody.

Od tamtej pory stale i systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach z dziedziny fizjoterapii, terapii manualnej, masażu, terapii funkcjonalnej oraz suplementacji. Szkolenia w zakresie pracy z pacjentem typowo ortopedycznym takimi jak FDM (Fascial Distortion Model), HVLA (High Velocity Low Amplitude) czy terapia narzędziowa umożliwiają mi skuteczną i szybką terapię z pacjentami po wszelkich urazach takich jak skręcenia, złamania, zerwania mięśni, a w połączeniu z dużym doświadczeniem i umiejętnościami w zakresie masażu (masaż tkanek głębokich, masaż sportowy, masaż klasyczny, masaż poprzeczny) pozwala to na bardzo efektywną pracę o trwałych efektach.

Z każdym pacjentem pracuję także ćwiczeniowo, by utrwalić efekty pracy i nauczyć ich odpowiedniej postawy, czy pracy w odpowiednich wzorcach ruchowych. Jeśli chodzi o pracę z dziećmi bazuję na ćwiczeniach ogólnorozwojowych i korekcyjnych, co pozwala na stopniową eliminację wad postawy takich jak skoliozy, czy skrzywienia boczne kręgosłupa, wady stawów kolanowych (kolana koślawe i szpotawe), plecy płaskie, plecy okrągłe, klatka lejkowata czy szewska.

Swoją terapię prowadzę w sposób holistyczny kładąc nacisk na profilaktykę zdrowotną, ergonomię funkcjonowania i edukację pacjenta.

Pracuję z osobami w każdym wieku

W swojej codziennej praktyce rehabilitacyjnej zajmuję się osobami w każdym wieku. Prowadzę terapię dla dzieci z wadami postawy, stanami pourazowymi i problemami neurologicznymi. U pacjentów dorosłych zajmuję się wszelkimi dolegliwościami aparatu kostno-stawowego. Zarówno kończyn górnych, dolnych, jak i przeciążeniami kręgosłupa, oraz stanami przed i pooperacyjnymi.

Na podstawie odpowiednio przeprowadzonego wywiadu i badania pacjenta dobieram zabiegi obejmujące terapię manualną oraz masaż leczniczy, dodatkowo stosuję także wspomagające aplikacje kinesiotapingu.

W przypadku pracy ze sportowcami wykonuję masaż sportowy z technikami narzędziowymi.

Umów się na wizytę

Jacek Zbrożek - ZnanyLekarz.pl

Piłka nożna, góry, snowboard i fantasy

Prywatnie jestem mężem cudownej kobiety i ojcem wspaniałego chłopca, którzy są całym moim światem. Zrobię dla nich wszystko co w mojej mocy, by zapewnić im funkcjonowanie w miłości, szczęściu i radości.

W wolnych chwilach natomiast zasłuchuję się audiobookami o rozwoju osobistym (Brian Tracy, Joseph Murphy), ale też audiobookami ze świata fantasy (Harry Potter, Achaja, Alchemik) . Z racji zabiegania, preferuję audiobooki, ale pozwala mi to na wielozadaniowość, dlatego że zawsze żyłem w biegu pędzony chęcią poznania co nowe, realizowania celów i marzeń.

Moją prawdziwą pasją od wczesnych lat dziecięcych jest piłka nożna. Gram w piłkę na poziomie amatorskim i dopinguję na poziomie międzynarodowym. Kibicuję Polskiej Reprezentacji całą siłą głosu i serca niezależnie czy na Stadionie Narodowym, czy przed telewizorem.

Z wielkim zamiłowaniem podróżuję po Polsce, ale też w te nieco dalsze zakątki świata.

Kocham turystykę górską, zarówno w sezonie ciepłym, realizując piesze wędrówki, jak i zimą, gdy oddaję się zimowemu szaleństwu na snowboardzie. Lubię przypływ adrenaliny, więc nie tylko jeżdżę na snowboardzie, ale również przełamując swój lęk wysokości zdobywam górskie szczyty, przechodzę każdy park linowy, schodzę z wieżowców oraz skaczę z wysokości.

Prawdziwą radość sprawiają mi podróże a’la Makłowicz, czyli nożem i widelcem. Wraz z żoną kierując się smakiem i zapachem uwielbiamy zwiedzać dotąd nieznane nam zakątki świata. Poznając nowe smaki i kultury i zwiedzamy także  malownicze tereny i podziwiamy piękno architektury.

Kocham turystykę górską zwłaszcza w sezonie ciepłym, by realizować piesze wędrówki, a w sezonie zimowym, by jeździć na snowboardzie.
Lubię przypływ adrenaliny, więc nie tylko jeżdżę na snowboardzie, ale również regularnie skaczę na bungee.

Nie pogardzę też podróżami a’la Makłowicz, czyli nożem i widelcem. Kierując się smakiem i zapachem uwielbiam zwiedzać dotąd nieznane mi zakątki świata smaku, a poznając nowe smaki, nieraz zgoła inne niż nasze polskie – poznaje nowe kultury i zwiedzać malownicze tereny i podziwiam piękno architektury.

© Copyright 2022 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu