Jakub Marciniak

Magister Fizjoterapii

  • Terapia stawów skroniowo-żuchwowych
  • TMJ – OMT KALTENBORN -EVJENTH (UEX, OEX)
  • Podstawy Terapii Manualnej
  • PNF podstawowy cz. I i II
  • Kinesiology Taping
  • Radiologia w praktyce fizjoterapeuty

Absolwent fizjoterapii Państwowej Szkoły Wyższej im. PJP II w Białej Podlaskiej

Swoją przygodę zawodową zacząłem już na drugim roku studiów pracując wówczas przez ponad trzy lata jako wolontariusz w Centrum Terapeutyczno-Opiekuńczym. Ponadto realizacja różnorodnych programów praktyk klinicznych na wielu oddziałach szpitalnych w trakcie studiów dała mi wiedzę oraz doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z różnymi zaburzeniami układu ruchu oraz osób z niepełnosprawnościami.

Od 2019 roku zajmuje się terapią indywidualną pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz pulmunologicznymi, zarówno dzieci jak i dorosłych. W pracy z dziećmi zajmuję się również korekcją i profilaktyką wad postawy oraz kształtowaniem prawidłowych nawyków. Mam doświadczenie w niwelowaniu ostrego i przewlekłego bólu różnego pochodzenia. Ponadto przyjmuję pacjentów po przebyciu Covid-19.

Dokładna diagnostyka i holistyczne podejście

W pracy z pacjentem stawiam na dokładną diagnostykę oraz holistyczne podejście, aby leczyć przyczyny problemów, a nie ich objawy. Dobro pacjenta stawiam na pierwszym miejscu, dlatego rozwijam swoją wiedzę poprzez udział w specjalistycznych kursach terapeutycznych ucząc się nowych technik oraz profesjonalnego spojrzenia na pacjenta.

W obszarze moich zainteresowań leży głównie terapia manualna. W pracy z pacjentem zależy mi na stworzeniu odpowiednich warunków do regeneracji poprzez przywracanie biomechaniki stawowej oraz pobudzenie fizjologicznych procesów tkankowych.

Dodatkowo zajmuję się terapią zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. W mojej pracy wykorzystuję techniki poprawiające prawidłowy wzorzec ruchu w stawach oraz normalizację napięcia mięśniowego. Obejmuje leczeniem pacjentów z nawracającymi migrenowymi bólami głowy, zawrotami głowy, bruksizmem oraz wszelkiego rodzaju problemami w obrębie narządu żucia. Oprócz samej pracy manualnej stawiam duży nacisk na edukację pacjenta oraz profilaktykę.

Umów się na wizytę

Jakub Marciniak - ZnanyLekarz.pl

Plywanie i aktywny tryb życia

Od dziecka moją pasją było pływanie. Woda to mój żywioł. Setki godzin spędzone na basenie nauczyły mnie samodyscypliny i wytrwałości. Staram się wykorzystywać te umiejętności w pracy zawodowej.

Chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi skłoniła mnie do dołączenia do WOPR, którego dumnym członkiem jestem już od wielu lat.

Ratowanie i opieka nad drugim człowiekiem zawsze była mi bliska.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu