Akupunktura i suche igłowanie

Akupunktura i suche igłowanie to techniki polegające na stymulowaniu miejsc na skórze lub pewnych części ciała przy użyciu metalowych igieł. Akupunktura ma na celu pobudzenie układu krwionośnego oraz naprawę tkanki. Suche igłowanie jest formą mechanicznego opracowywania tkanki, wywodzącą się z akupunktury, w której wykorzystywane są bardzo cienkie igły bez substancji farmakologicznych.

Przebieg zabiegu:

  • Terapeuta po przeprowadzeniu wywiadu medycznego oraz stwierdzeniu braku przeciwwskazań do zabiegu, bada palpacyjnie pacjenta w celu odnalezienia punktu spustowego. Następnie, używając jednorazowych, hermetycznie zapakowanych igieł, wbija je w mięsień, powodując jego mikrouszkodzenia, by rozpoczął się proces regeneracji.
  • Po zakończeniu zabiegu pacjent może odczuwać ból mięśniowy oraz może pojawić się niewielki siniak.
  • Przebieg zabiegu akupunktury jest podobny, natomiast terapeuta wbija wiele igieł na głębokość około 4-5 mm w punktach akupunkturowych, które podaje nam tradycyjna medycyna chińska. Igły pozostają w jednym miejscu przez czas trwania zabiegu.
  • Zabiegów tych nie powinno się stosować w przypadku chorób skórnych, zwłaszcza w przypadku zmian infekcyjnych, hemofilii, u niemowląt, w przypadku czynnej gruźlicy oraz u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Co powinieneś wiedzieć o igłowaniu i akupunkturze

Akupunktura wywodzi się z Dalekiego Wschodu (Mongolia, Chiny, Japonia) i jest obecnie uznana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Stosujący akupunkturę twierdzą, że ma ona za zadanie przywrócić normalną równowagę fizjologiczną ciała, naprawić tkanki i wzmocnić układ immunologiczny. Ponadto, akupunktura pomaga zmniejszyć zmęczenie i poziom uzależnień.

Akupunkturę poleca się osobom w przypadku depresji, bezsenności, częstych migren, astmy oraz problemów z układem pokarmowym.

Suche igłowanie jest natomiast metodą wywodzącą się z medycyny zachodniej i stosowane jest u pacjentów, którzy odczuwają przewlekły ból w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych. Punkty te pojawiają się w powięziach, a ich przyczyną są głównie przeciążenia układu ruchu, jednak mogą być także spowodowane stresem oraz niedoborem witamin i mikroelementów.
Terapia ta wspaniale się sprawdza przy leczeniu np. kolana biegacza, łokcia tenisisty czy golfisty. Dodatkowo, suche igłowanie stosowane jest w celu poprawienia struktury blizn.

Kto może skorzystać z zabiegów akupunktury i suchego igłowania?

Nasz gabinet akupunktury w Warszawie przyjmuje osoby w różnym wieku i z różnymi schorzeniami. Akupunktura skutecznie pomaga uporać się z bólem pleców, napadami migreny, napięciem mięśniowym, problemami z trawieniem i nie tylko. Zmniejsza też dokuczliwość wielu chorób przewlekłych. Nasi Pacjenci korzystają również z zabiegów suchego igłowania, polecanych w kuracji narządów ruchu oraz w celu poprawienia struktury blizn. Ponieważ każdy zabieg poprzedza dokładna konsultacja, terapeuta może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Doświadczony akupunkturzysta z Przystanku Zdrowie ocenia stan pacjenta i dostosowuje terapię do jego indywidualnych potrzeb.

Akupunktura różnych części ciała

Wiele części ciała można poddać akupunkturze lub suchemu igłowaniu, wszystko zależy od dolegliwości, z którą zmaga się Pacjent. Najbardziej popularnymi punktami do nakłuwania są te znajdujące się na przedramionach, nogach i plecach, jednak igły mogą być stosowane także na dłoniach, stopach i głowie. Dużą popularnością w Warszawie cieszy się akupunktura twarzy. Każda część ciała ma określone punkty akupunkturowe, które są powiązane z różnymi organami wewnętrznymi. Nakłucia mają więc na celu poprawę ogólnego zdrowia i samopoczucia. Decyzja o tym, jakie części ciała będą nakłuwane, jest podejmowana w czasie konsultacji z terapeutą.

Czy akupunktura i suche igłowanie są bezpieczne?

Akupunktura i suche igłowanie należą do bardzo bezpiecznych metod terapeutycznych. W naszym gabinecie przykładamy szczególną wagę do wyeliminowania jakiegokolwiek ryzyka infekcji, dlatego trzymamy się wszystkich zasad higieny i przestrzegamy reżimu sanitarnego wymaganego od placówek służby zdrowia. Chociaż bezpośrednio po zabiegu Pacjent może odczuwać delikatny ból mięśni, to jednak dyskomfort szybko znika.

Ile kosztuje akupunktura w Warszawie?

Naszym celem jest dawanie Pacjentom dostępu do najlepszych terapii w atrakcyjnych cenach. Jeśli chodzi o akupunkturę w Warszawie, ceny są bardzo konkurencyjne. Potwierdzają to pozytywne opinie Pacjentów, którzy korzystali już z zabiegów realizowanych w Przystanku Zdrowie. Ostateczny koszt terapii zależy od kilku czynników, m.in. ilości potrzebnych sesji. Zależnie od schorzenia, terapeuta może zalecić kilka, a nawet kilkanaście sesji, aby wygrać z daną dolegliwością. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółowych wyjaśnień.

Nasi terapeuci specjalizujący się w Suchym Igłowaniu i Akupunkturze

Jakub Kacpura - ZnanyLekarz.pl
Jakub Dziura - ZnanyLekarz.pl
Paweł Wysocki
Paweł Wysocki - ZnanyLekarz.pl
Marcin Pasternak
Marcin Pasternak - ZnanyLekarz.pl
Jakub Marciniak
Jakub Marciniak - ZnanyLekarz.pl
Anna Lipińska-Korzeniowska
Anna Lipińska-Korzeniowska - ZnanyLekarz.pl

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu