FIZJOTERAPIA

Terapia manualna

Rehabilitacja

Terapia powięziowa

Terapia trzewna

Suche igłowanie

Trening funkcjonalny

Fizjoterapia – Bemowo – Białołęka

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty składa się z dwóch etapów: rozległego wywiadu oraz badania funkcjonalnego.

Terapeuta dobierze formę i metodę terapii do zgłaszanego problemu tak, by była ona maksymalnie efektywna. Nasi terapeuci korzystają z całego wachlarza metod i technik, dostępnych im dzięki indywidualnemu wykształceniu i doświadczeniom zdobytym w trakcie kursów, szkoleń i praktyki gabinetowej.

Pierwszy etap

Prawidłowo i rzetelnie przeprowadzony wywiad pozwoli nam na wyciągnięcie wstępnych wniosków na temat źródła Twojego problemu. Podczas rozmowy możesz spodziewać się szczegółowych pytań o to, kiedy pojawiły się objawy, jak długo się utrzymywały oraz wiele innych prowadzących na trop problemu. Pamiętaj, że niezwykle istotna w trakcie wywiadu jest szczerość, a nawet najmniejsze szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie w procesie Twojego leczenia.

Drugi etap

Badanie funkcjonalne opierające się przede wszystkim na badaniu czynnościowym narządu ruchu. Fizjoterapeuta sprawdzi ruchomość Twoich stawów, zbada dolegliwości bólowe danych okolic, dokona analizy przyczyny pojawiającego się bólu lub ograniczeń.

Po dogłębnej analizie problemu i zlokalizowaniu jego źródła przechodzimy do planu terapii, w którym fizjoterapeuta lub osteopata przedstawi Ci możliwości oraz przewidywany przebieg terapii. Pamiętaj, że każdy człowiek jest inny, a jego problem jest na swój sposób unikatowy i wymaga indywidualnego podejścia. Terapeuta dobierze formę i metodę terapii do zgłaszanego problemu tak, by była ona maksymalnie efektywna. Nasi terapeuci korzystają z całego wachlarza metod i technik, dostępnych im dzięki indywidualnemu wykształceniu i doświadczeniom zdobytym w trakcie kursów, szkoleń i praktyki gabinetowej.

Fizjoterapia w Przystanku Zdrowie

W terapii tej najważniejsze jest szczegółowe badanie pacjenta i postawienie trafnej diagnozy, a następnie przejście do leczenia manualnego.

Hirudoterapia to metoda leczenia pijawkami. Wykorzystywana jest do leczenia paradontozy, chorób zwyrodnieniowych stawów, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.

Suche igłowanie jest formą mechanicznego opracowywania tkanki, wywodzącą się z akupunktury, w której wykorzystywane są bardzo cienkie igły bez substancji farmakologicznych.

Pełna oferta fizjoterapii w Przystanku Zdrowie

  • Terapia manualna

    Terapia manualna to wysoko wyspecjalizowana gałąź fizjoterapii opierająca się na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka. W terapii manualnej najważniejsze jest szczegółowe badanie pacjenta i postawienie trafnej diagnozy, a następnie przejście do leczenia manualnego. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi strukturami w ciele człowieka.

  • Terapia powięziowa

    Terapia powięziowa to wykorzystywanie technik terapii manualnej oraz masażu do leczenia różnego rodzaju schorzeń – przede wszystkim ortopedycznych – które wiążą się z bólem oraz ograniczeniem ruchu w stawach. Terapia ta ukierunkowana jest na tkankę mięśniowo-powięziową. Celem leczenia jest złagodzenie bólu i problemów z poruszaniem się.

    Zabiegi terapii powięziowej mają na celu uwolnienie powięzi, przestrzeni międzypowięziowych oraz tkanki mięśniowej, tak by struktury mogły swobodnie pracować w pełnym zakresie. Dodatkowo techniki stosowane podczas tej terapii pozwalają na zwiększenie ukrwienia okolicy zabiegowej, dzięki czemu dane struktury są lepiej odżywione i szybciej ustępuje stan zapalny.

  • Terapia trzewna

    Funkcjonalna Terapia Trzewi – metoda holistycznej pracy z zaburzeniami narządów układu żołądkowo-jelitowego i moczowo-płciowego. Zaburzenia na poziomie układu wisceralnego zawsze mają swoje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie, samopoczuciu i dolegliwościach, takich jak problemy trawienne, zaburzenia cyrkulacji płynów ustrojowych, bolesne menstruacje, zaparcia i zaburzenia trawienia, dolegliwości ze strony mięśni i stawów obwodowych i kręgosłupa.

  • Wkładki ortopedyczne ICB

    Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL (termo-formowalne ortezy stopy ICB MEDICAL) to wynik badań nad biomechaniką kończyn dolnych. Produkty ICB to efekt połączenia wiedzy naukowej i wieloletniej praktyki lekarzy ortopedów, podiatrów, podologów i fizjoterapeutów. Podstawą wyjątkowej skuteczności wkładek ortopedycznych ICB jest opatentowany system DUAL DENSITY TECHNOLOGY (Technologia Podwójnej Gęstości).

  • Integracja sensoryczna

    Terapia integracji sensorycznej ma za zadanie wspomóc dojrzewanie układów zmysłowych, wyrównać ich pracę i ułatwić dziecku funkcjonowanie w jego środowisku.
    Jest to terapia niedyrektywna, wymagająca stworzenia relacji dziecko-terapeuta, opierająca się na szacunku do siebie, zaufaniu i chęci współpracy, co jest o tyle łatwe, że odbywa się w atrakcyjnej przestrzeni z podwieszanym sprzętem i jest formą zabawy.

    Przed rozpoczęciem terapii niezbędne jest przeprowadzenie diagnozy procesów przetwarzania sensorycznego w celu dokładnego ustalenia potrzeb dziecka i ułożenia najlepszego planu terapii.

  • Akupunktura i suche igłowanie

    Akupunktura i suche igłowanie to techniki polegające na stymulowaniu miejsc na skórze lub pewnych części ciała przy użyciu metalowych igieł. Akupunktura ma na celu pobudzenie układu krwionośnego oraz naprawę tkanki. Suche igłowanie jest formą mechanicznego opracowywania tkanki, wywodzącą się z akupunktury, w której wykorzystywane są bardzo cienkie igły bez substancji farmakologicznych.

  • Hirudoterapia

    Hirudoterapia to metoda leczenia pijawkami. Wykorzystywana jest do leczenia paradontozy, chorób zwyrodnieniowych stawów, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca. Ponadto terapię tę stosuje się w celu przyspieszenia gojenia ran po operacjach plastycznych oraz przeszczepach skóry.

  • Trening funkcjonalny

    Trening funkcjonalny, w odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni, podczas których pracujemy nad zwiększeniem masy i siły mięśni lub ćwiczeń cardio, czyli wytrzymałościowych lub spalających tkankę tłuszczową, skupia się na naśladowaniu ruchów wykonywanych przez nas w życiu codziennym. Dzięki temu grupy mięśniowe, które wykorzystujemy w czynnościach dnia codziennego współdziałają ze sobą, a my zwiększamy przy okazji naszą koordynację i gibkość.

  • Kompleksowe badanie stopy

    Warto wykonać badanie stóp, nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości bólowych. Gdy pojawia się ból, problem zazwyczaj jest już bardzo zaawansowany!
    Wczesne wykrycie dysfunkcji i wdrożenie odpowiedniego postępowania może uchronić Cię przed przykrymi dolegliwościami, które mogą dotyczyć nie tylko stóp, ale również innych części ciała, np. kolana, biodra czy kręgosłupa.

  • Terapie Alternatywne

    • Guasha, hirudoterapia, moksoterapia;
    • Funkcjonalna terapii trzewi – terapia wisceralna;
    • Suche igłowanie i akupunktura;
    • Hirudoterapia – leczenie pijawkami.

      Terapie te mogą wyć wykorzystane w wielu przypadkach – schorzenia ortopedyczne, neurologiczne, kardiologiczne czy internistyczne.

  • Fizjoterapia Niemowląt

    Fizjoterapia niemowlęca, nazywana również fizjoterapią pediatryczną, jest dziedziną fizjoterapii zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem zaburzeniom ruchowym i rozwojowym u niemowląt i małych dzieci. Jej celem jest poprawa funkcji ruchowych, koordynacji i ogólnego rozwoju dziecka.

    Fizjoterapia niemowlęca skupia się na ocenie i interwencji w obszarach takich jak: rozwój motoryczny, kontrola postawy, równowaga, siła mięśniowa, zakres ruchu i funkcje sensoryczne. Działa na zasadzie kompleksowego podejścia, uwzględniając zarówno aspekty fizyczne, jak i psychospołeczne.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu