FIZJOTERAPIA

Terapia manualna

Rehabilitacja

Terapia powięziowa

Terapia trzewna

Suche igłowanie

Trening funkcjonalny

Fizjoterapia – Bemowo – Żyrardów – Białołęka

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty  to przede wszystkim wizyta “konsultacyjna” i składa się z dwóch etapów: rozległego wywiadu oraz badania funkcjonalnego.

Terapeuta dobierze formę i metodę terapii do danego problemu, by terapia była maksymalnie efektywna i skuteczna korzystając z całego wachlarzy metod i technik, dostępnych mu w wyniku zdobywanego wykształcenia i doświadczenia w trakcie kursów, szkoleń i praktyki gabinetowej.

Po dogłębnej ocenie problemu i zlokalizowaniu jego źródła przechodzimy do planu terapii, w którym fizjoterapeuta lub osteopata przedstawi Ci możliwości oraz przewidywany plan terapii. Pamiętaj, że każdy człowiek jest inny, a jego problem jest na swój sposób unikatowy i wymaga indywidualnego podejścia.

Pierwszy etap

Prawidłowo i rzetelnie przeprowadzony wywiad, który pozwoli fizjoterapeucie na wyciągnięcie wstępnych przypuszczeń na temat tego, jaki mógł być powód Twojego problemu. Podczas wywiadu z pewnością możesz spodziewać się takich pytań, jak: kiedy pojawiły się objawy, jak długo trwały oraz wiele innych prowadzących na trop problemu. Pamiętaj, że szczerość w trakcie takiego wywiadu oraz najmniejsze szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie w procesie Twojego leczenia.

Drugi etap

Badanie funkcjonalne – opiera się przede wszystkim na badaniu czynnościowym narządu ruchu. Fizjoterapeuta sprawdzi ruchomość Twoich stawów, zbada dolegliwości bólowe danych okolic, dokona analizy przyczyny pojawiającego się bólu lub ograniczeń.

Po dogłębnej ocenie problemu i zlokalizowaniu jego źródła przechodzimy do planu terapii, w którym fizjoterapeuta lub osteopata przedstawi Ci możliwości oraz przewidywany plan terapii. Pamiętaj, że każdy człowiek jest inny, a jego problem jest na swój sposób unikatowy i wymaga indywidualnego podejścia.

Fizjoterapia w Przystanku Zdrowie

W terapii manualnej najważniejsze jest szczegółowe badanie pacjenta, postawienie trafnej diagnozy, a następnie przejście do leczenia manualnego.

Hirudoterapia to metoda leczenia pijawkami. Wykorzystywana jest do leczenia paradontozy, chorób zwyrodnieniowych stawów, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.

Suche igłowanie jest formą mechanicznego opracowywania tkanki, wywodzącą się z akupunktury, w której wykorzystywane są bardzo cienkie igły bez substancji farmakologicznych.

Pełna oferta fizjoterapii w Przystanku Zdrowie

 • Terapia manualna

  Terapia manualna to wysoko wyspecjalizowana gałąź fizjoterapii opierająca się na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka. W terapii manualnej najważniejsze jest szczegółowe badanie pacjenta, postawienie trafnej diagnozy, a następnie przejście do leczenia manualnego. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi strukturami w ciele człowieka.

 • Terapia powięziowa

  Terapia powięziowa to techniki terapii manualnej oraz masażu stosowane do leczenia różnego rodzaju schorzeń przede wszystkim ortopedycznych, które wiążą się z bólem oraz ograniczeniem ruchu w stawach. Terapia ta ukierunkowana jest na tkankę mięśniowo-powięziową. Celem leczenia jest złagodzenie bólu, bolesności i problemów z poruszaniem się.

  Zabiegi terapii powięziowej mają na celu uwolnienie powięzi, przestrzeni międzypowięziowych oraz tkanki mięśniowej, by struktury mogły pracować w pełnym zakresie, swobodnie. Dodatkowo techniki stosowane podczas tej terapii pozwalają na zwiększenie ukrwienia okolicy zabiegowej przez co dane struktury są lepiej odżywione, szybciej ustępuje stan zapalny.

 • Terapia trzewna

  Funkcjonalna Terapia Trzewi – jest metodą holistycznej pracy z zaburzeniami narządów układu żołądkowo-jelitowego i moczowo-płciowego. Zaburzenia na poziomie układu wisceralnego zawsze mają swoje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie, samopoczuciu i dolegliwościach takich jak problemy trawienne, zaburzenia cyrkulacji płynów ustrojowych, bolesne menstruacje, zaparcia i zaburzenia trawienia, dolegliwości ze strony mięśni i stawów obwodowych i kręgosłupa.

 • Wkładki ortopedyczne ICB

  Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL (termo-formowalne ortezy stopy ICB MEDICAL) to wynik badań nad biomechaniką kończyn dolnych. Produkty ICB to efekt połączenia wiedzy naukowej i wieloletniej praktyki lekarzy ortopedów, podiatrów, podologów i fizjoterapeutów. Podstawą wyjątkowej skuteczności wkładek ortopedycznych ICB jest opatentowany system DUAL DENSITY TECHNOLOGY (Technologia Podwójnej Gęstości).

 • Integracja sensoryczna

  Terapia integracji sensorycznej ma za zadanie wspomóc dojrzewanie układów zmysłowych, wyrównać ich pracę i ułatwić dziecku funkcjonowanie w jego środowisku.
  Jest to terapia niedyrektywna, wymagająca relacji dziecko-terapeuta, opierająca się na szacunku do siebie, na zaufaniu i chęci współpracy, co jest na tyle łatwe że odbywa się w atrakcyjnej przestrzeni, ze sprzętem podwieszanym w formie zabawy.

  Przed rozpoczęciem terapii niezbędne jest przeprowadzenie diagnozy procesów przetwarzania sensorycznego w celu dokładnego ustalenia potrzeb dziecka i ułożenia najlepszego planu terapii.

 • Akupunktura i suche igłowanie

  Akupunktura i suche igłowanie to technika polegająca na stymulowaniu miejsc na skórze lub pewnych części działa przy użyciu metalowych igieł. Akupunktura ma celu pobudzenie układu krwionośnego oraz naprawę tkanki. Suche igłowanie jest formą mechanicznego opracowywania tkanki, wywodzącą się z akupunktury, w której wykorzystywane są bardzo cienkie igły bez substancji farmakologicznych.

 • Hirudoterapia

  Hirudoterapia to metoda leczenia pijawkami. Wykorzystywana jest do leczenia paradontozy, chorób zwyrodnieniowych stawów, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca. Ponadto, terapię tą stosuje się w celu przyspieszenia gojenia ran po operacjach plastycznych oraz przeszczepach skóry.

 • Trening funkcjonalny

  Trening funkcjonalny, w odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni, gdzie pracujemy nad zwiększeniem masy i siły mięśni lub na ćwiczeniach cardio czyli wytrzymałościowych lub spalających tkankę tłuszczową, skupia się na naśladowaniu ruchów wykonywanych przez nas w życiu codziennym. Dzięki temu grupy mięśniowe, które wykorzystujemy w czynnościach dnia codziennego współdziałają ze sobą, a my zwiększamy przy okazji naszą koordynację i gibkość.

 • Kompleksowe badanie stopy

  Warto wykonać badanie stóp, nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości bólowych. Gdy pojawia się ból, problem zazwyczaj jest już bardzo zaawansowany!
  Wczesne wykrycie dysfunkcji i wdrożenie odpowiedniego postępowania może uchronić Cię przed przykrymi dolegliwościami, które mogą dotyczyć nie tylko stóp, ale również innych części ciała, np. kolana, biodra czy kręgosłupa.

 • Terapie Alternatywne

  • Guasha, hirudoterapia, moksoterapia.
  • Funkcjonalna terapii trzewi – terapia wisceralna
  • Suche igłowanie i akupunktura jest to metoda terapii rozmaitych schorzeń za pomocą nakłuwania specjalnymi igłami ciała pacjenta.
  • Hirudoterapia – czyli leczenie pijawkami to metoda znana od setek jeśli nie tysięcy lat.
  • Terapie te mogą wyć wykorzystane w wielu przypadkach – schorzenia ortopedyczne, neurologiczne, kardiologiczne czy internistyczne.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu