Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty składa się z dwóch etapów: rozległego wywiadu oraz badania funkcjonalnego.
Terapeuta dobierze formę i metodę terapii do zgłaszanego problemu tak, by była ona maksymalnie efektywna. Nasi terapeuci korzystają z całego wachlarza metod i technik, dostępnych im dzięki indywidualnemu wykształceniu i doświadczeniom zdobytym w trakcie kursów, szkoleń i praktyki gabinetowej.
Pierwszy etap
Prawidłowo i rzetelnie przeprowadzony wywiad pozwoli nam na wyciągnięcie wstępnych wniosków na temat źródła Twojego problemu. Podczas rozmowy możesz spodziewać się szczegółowych pytań o to, kiedy pojawiły się objawy, jak długo się utrzymywały oraz wiele innych prowadzących na trop problemu. Pamiętaj, że niezwykle istotna w trakcie wywiadu jest szczerość, a nawet najmniejsze szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie w procesie Twojego leczenia.
Drugi etap
Badanie funkcjonalne opierające się przede wszystkim na badaniu czynnościowym narządu ruchu. Fizjoterapeuta sprawdzi ruchomość Twoich stawów, zbada dolegliwości bólowe danych okolic, dokona analizy przyczyny pojawiającego się bólu lub ograniczeń.
Po dogłębnej analizie problemu i zlokalizowaniu jego źródła przechodzimy do planu terapii, w którym fizjoterapeuta lub osteopata przedstawi Ci możliwości oraz przewidywany przebieg terapii. Pamiętaj, że każdy człowiek jest inny, a jego problem jest na swój sposób unikatowy i wymaga indywidualnego podejścia. Terapeuta dobierze formę i metodę terapii do zgłaszanego problemu tak, by była ona maksymalnie efektywna. Nasi terapeuci korzystają z całego wachlarza metod i technik, dostępnych im dzięki indywidualnemu wykształceniu i doświadczeniom zdobytym w trakcie kursów, szkoleń i praktyki gabinetowej.
Fizjoterapia w Przystanku Zdrowie
W terapii tej najważniejsze jest szczegółowe badanie pacjenta i postawienie trafnej diagnozy, a następnie przejście do leczenia manualnego.
Hirudoterapia to metoda leczenia pijawkami. Wykorzystywana jest do leczenia paradontozy, chorób zwyrodnieniowych stawów, nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.
Suche igłowanie jest formą mechanicznego opracowywania tkanki, wywodzącą się z akupunktury, w której wykorzystywane są bardzo cienkie igły bez substancji farmakologicznych.