Tomasz Wiącek

Magister Fizjoterapii, Osteopata

 • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich wg dr Ciechomskiego
 • KinesioTaping
 • Reedukacja nerwowo-mięśniowa wg koncepcji PNF
 • Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax’a
 • Terapia stawów skroniowo-żuchwowych wg IAOM
 • GOT – General Osteopathic Treatment
 • Osteopatia czaszkowo-krzyżowa I, II, III
 • Osteopatia wisceralna I, II, III
 • Osteopatia w stomatologii
 • BLT – Balanced Ligamentous Tension
 • Osteopatia w pediatrii
 • USG w praktyce fizjoterapeuty
 • Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt

Jestem absolwentem kierunku fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz absolwentem 5-letniego szkolenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii.

Swoje główne doświadczenie zdobywałem w warszawskich ośrodkach rehabilitacji stacjonarnej oraz prowadząc indywidualna praktykę od 2012 roku, pracując z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi o często zaawansowanym poziomie dysfunkcji lub choroby.

W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do problemów swoich Pacjentów, szukając przyczyny dolegliwości nie tylko w układzie mięśniowo-szkieletowym. Pracując staram się łączyć warsztat pracy fizjoterapeuty z osteopatycznym zarówno u pacjentów niemowlęcych, jak i tych starszych. Przyświeca mi w tym cel wpływu na poprawę ludzkiego zdrowia i niwelacji jego dolegliwości.

Zarówno fizjoterapia dzieci jak i dorosłych znajduje się w kręgu mojego zainteresowania zawodowego. W przypadku osób dorosłych zajmuje się fizjoterapią przede wszystkim osobami ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi, ale także sportowcami. Jeśli chodzi o terapię dzieci – przyjmuję zarówno niemowlęta jak i dzieci starsze – zaburzenia rozwojowe, wzmożone i obniżone napięcie, kolki, częste ulewanie się, problemy okulistyczne czy problemy z zachowaniem u dzieci starszych.

Szerokie podejście do problemów pacjenta

Jako osteopata natomiast pracuję z szerokim spektrum pacjentów – nie tylko problemy z narządami wewnętrznymi, ale też problemy typowo psychosomatyczne, nerwice, zaburzenia lękowe – tutaj pomocna jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Przy pracy z pacjentami stosuję techniki osteopatyczne oraz techniki z zakresu terapii manualnej Cyriaxa.

Taki zestaw metod pozwala mi na bardzo dogłębna i całościową analizę pacjenta, aby dokładnie określić problem, z którym przybył pacjent, ale również by zaplanować proces terapeutyczny, który będzie maksymalnie skuteczny i który pozwoli pacjentowi odzyskać zdrowie, w jak najkrótszym czasie i z trwałym efektem.

Dodatkowo zajmuję się także fizjoterapią stawów skroniowo-żuchwowych. W przypadkach problemów z tymi stawami pracuję zarówno technikami manualnymi, manipulacjami stawów skroniowo-żuchwowych oraz pracą intraoralną, które umożliwiają skuteczną pracę i niwelowanie problemów ze strony tychże stawów.

Umów się na wizytę

Tomasz Wiącek - ZnanyLekarz.pl

Jiu-jitsu, Warhammer i kitesurfing

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem trójki kochanych chłopaków, którzy sprawiają, że moje życie jest pełne radości i wzruszeń, gdy obserwuję jak szybko dorastają. Towarzyszę im cały czas, by sprawić, żeby wyrośli na silnych i dojrzałych mężczyzn.  Podróże z moją rodziną, zarówno te dalekie jak i te bliskie pozwalają nam na chwilowe zwolnienie biegu i możliwość cieszenia się ze swojego towarzystwa.

Moją największą pasją jest brazylijskie jiu-jitsu oraz judo. Chwytane sporty walki towarzyszyły mi przez większość życia i ukształtowały mój hart ducha, myślenie zadaniowe i umiejętność harmonijnego współżycia z innymi. Często także, wybieram się nad polskie morze by łapać wiatr w żagiel. Kitesurfing pozwala mi na szusowanie po falach i jednoczesny reset, złapanie oddechu od codzienności.

A w zaciszu domowym, gdy mam wolną chwilę zagłębiam się w gry fantasy, szczególnie w świat Warhammera 40k oraz malowanie figurek z tej właśnie gry. Z racji bycia głową rodziny nie uciekam również od bardziej prozaicznych zajęć takich jak stolarka czy malowanie ścian, które bardzo lubię.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu