Marta Dzierzgwa

Magister Fizjoterapii

 • Terapia Cranio Sacralna Upledgera moduł I, II, III
 • Warsztaty z biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej „Primary Respiration”
 • NDT-Bobath Basic
 • Terapia osteopatyczna w pediatrii
 • Podejście osteopatyczne w pediatrii – noworodki 0-1
 • Osteopatia w pediatrii i neonatologii
 • Kurs wprowadzający do terapii tkanek miękkich w pediatrii
 • Szkolenie „Opieka rozwojowa oraz postępowanie z noworodkiem i niemowlęciem na oddziałach klinicznych i po okresie hospitalizacji”
 • Pływanie Niemowląt – kurs podstawowy
 • Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth – moduł UEX, OEX, UWS
 • Psyche&Soma Academy – Psychosomatyka

Każda sesja dopasowana do potrzeb pacjenta.

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia oraz certyfikowaną terapeutką terapii czaszkowo-krzyżowej, którą z powodzeniem stosuję zarówno u pacjentów dorosłych, jak i niemowląt i dzieci. Dzięki ukończonym szkoleniom oraz zdobywanej przez wiele lat praktyce zajmuję się terapią niemowląt, gdzie wykorzystuję metodę NDT-Bobath oraz różnego rodzaju techniki osteopatyczne.

W swojej praktyce gabinetowej podążam za sygnałami z ciała pacjenta, dzięki czemu każda sesja terapeutyczna dopasowana jest do jego potrzeb oraz aktualnego stanu psychofizycznego. Jestem zafascynowana emocjami i tym, jak praca z ciałem może zmienić nastawienie oraz jakość życia na wielu poziomach. Terapia którą wykonuję, poprzez wpływ na wszystkie systemy ciała poprawia procesy fizjologiczne oraz uruchamia procesy samonaprawcze, wpływając tym samym na ciało, jak i ducha człowieka.

Natomiast praca z najmłodszymi dziećmi sprawia mi wielką satysfakcję, gdyż pozwala im na lepsze funkcjonowanie, odczuwanie oraz zdrowy i harmonijny rozwój.

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi

Na co dzień w pracy zajmuję się terapią noworodków i niemowląt przede wszystkim w oparciu o terapię NDT-Bobath oraz terapię kranio-sakralną. Oferuję też porady pielęgnacyjne dla świeżo upieczonych rodziców. Pracuję również z dziećmi i rodzicami po trudnych porodach zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Przyjmuję również dorosłych pacjentów, u których wykorzystuję metody terapii czaszkowo-krzyżowej w szerokim spektrum schorzeń.

Począwszy od schorzeń bólowych zlokalizowanych w różnych miejscach ciała, poprzez zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie oraz dysfunkcje na tle napięciowym (tiki, jąkanie, zgrzytanie zębami, chrząkanie, moczenie nocne), po wszelkiego rodzaju choroby układowe i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Specjalizuję się także w zaburzeniach wieku rozwojowego oraz psychospołecznego – ADD (zespół deficytu uwagi), ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej), PTSD (zespół stresu pourazowego), zaburzenia depresyjne, lękowe oraz wszelkie traumy emocjonalne.

Umów się na wizytę

Marta Dzierzgwa - ZnanyLekarz.pl

Natura, podróże i fotografia

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką trójki wspaniałych dzieci. Miłość do podróży i nieustanna ciekawość świata sprawia, że uwielbiam podróżować i poznawać otaczający mnie świat, zarówno ten bliski jak i ten odległy, egzotyczny.

Moją pasją jest też fotografia, która pozwala na uwiecznienie ważnych dla mnie chwil i obrazów. Największym uczuciem darzę fotografię artystyczną, czarno-białą, z niestandardowymi kadrami, ale też niebanalne portrety – zarówno swoje, jak i innych znakomitych fotografów.

W czasie wolnym lubię odciąć się od natłoku obowiązków i spędzać czas z najbliższymi. Miejsca, gdzie natura wiedzie prym mają szczególne miejsce w moim sercu.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu