Julia Gagucka

Mgr. Psychologii Sportu | Trener Personalny

  • Magister Psychologii Sportu
  • Trener Personalny REPs
  • Personal Trainer IFAA
  • Modelowanie Pośladków Athlete Performance
  • Basic Sport Nutrition
  • Dyplomowana w zakresie rolowania Blackroll
  • Zdrowe i Silne Barki- Systemowe podejście
  • Techniki i Obszary Pracy Psychologa Sportu

Kompleksowe podejście do treningu i rozwoju

Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS w Warszawie, na kierunku Psychologii ze Specjalizacją Sportu. Ukończyłam kurs Athlete Performance na Trenera Personalnego IFAA (International Fitness & Aerobic Academy) z akredytacją REPs Polska (Register of Exercise Professionals).

Obecnie studiuję Psychodietetykę na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, a od lat jestem trenerką personalną. Zajmuję się treningiem personalnym oraz prowadzeniem zajęć grupowych. Dzięki zdobytej dodatkowej wiedzy z zakresu dietetyki sportowej oferuję wsparcie dietetyczne i suplementacyjne swoim podopiecznym. Moim konikiem jest wyprowadzanie pacjentów posturalnych, gdzie na skutek urazów lub braku ergonomii pracy i życia nastąpiły znaczne deficyty, doprowadzając do wad postawy. W treningu skupiam się przede wszystkim na mocnym grzbiecie, mięśniach brzucha i pośladkach, gdyż to te grupy wpływają przede wszystkim na jakość naszego życia. Uwielbiam budować moich pacjentów od zera i tworzyć zmianę “na plus” w ich życiu.

Mam 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów indywidualnych oraz w prowadzeniu zajęć grupowych. W podejściu indywidualnym kieruję się potrzebą podopiecznego, a jego cele stanowią dla mnie priorytet. Szczególną uwagę poświęcam celom zdrowotnym, gdyż stanowią one podstawę rozwoju i progresji w celach sylwetkowych i osiągowych. W zajęciach grupowych szczególnie miłuję się w formach typu pilates, gdzie ćwiczenia wymagają poczucia własnego ciała i jego kontroli w przestrzeni. Dodatkowym konikiem są grupowe zajęcia relaksujące, zakrawające o trening mentalny, gdzie podopieczni mierzą się ze swoim stresem, problematyką treningową i brakiem mobilizacji.

Dobre samopoczucie i zdrowie

W życiu kieruję się przekonaniem, że dążenie do dobrostanu fizycznego i psychicznego jest nieodłącznym elementem osiągania stanu zdrowia, a odpowiednie nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna wpływają nie tylko na wygląd, ale i na dobre samopoczucie.

Nieustannie pracuję nad własną sylwetką zarówno na siłowni, jak i w kuchni. Uważam, że technika oraz dobrze dobrany ćwiczenia są najefektywniejszymi budulcami zdrowej, wymarzonej sylwetki.

Sukces podopiecznych jest dla mnie priorytetem i potwierdzeniem jakości mojego zaangażowania. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i staram się dobierać najlepsze rozwiązania.

Umów się na wizytę

Julia Gagucka - ZnanyLekarz.pl

Rozwój i pasja

Jako psycholog sportu zajmuję się szeroko rozumianą mobilizacją oraz kontrolą własnego ja, szczególnie pod kątem stresu. Dlatego tak ważne jest dla mnie wprowadzenie umiejętności radzenia ze stresem w życiu mojego pacjenta. Dodatkowo jako psycholog sportu zajmuję się przygotowaniem mentalnym, przedstartowym, koncentracji treningowej, koncentracji na celu, motywacji, uważności i pewności siebie. W przypadku sportowców po kontuzjach lub kończących pracę zawodową zajmuje się pomocą w ułożeniu swojego życia na nowo, tak aby świat sportu wciąż stanowił w nim element. Ogromnym aspektem jest fakt pogodzenia się z zaistniałą sytuacją, wyciągnięcie wniosków oraz kontynuacja życia lub zawodowstwa. Współpracuje z trenerami i rodzicami młodych sportowców, a pracą w grupie nie jest mi obca (sporty drużynowe).

Obecnie dodatkowo jestem w trakcie edukacji na studiach podyplomowych z Psychodietetyki i tutaj planuję rozwój swojego zawodowego “ja”.

Wolny czas wykorzystuję na własne treningi siłowe, spacery, grę w tenisa i badmintona. Sport i jego część mentalna stanowią cały mój świat, jego ambicje, rozwój i plany na przyszłość zawodowo-życiową. Poza aktywnością w rejonie sportowym i psychologicznym odwiedzam muzea i galerie sztuki, czytam, podróżuję i próbuję nowych kulinariów w poszukiwaniu nowych doznań smakowych.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu