Jakub Kacpura

Magister Fizjoterapii | Terapeuta FDM

 • Certyfikowany terapeuta metody FDM – FDM Practitioner
 • Całkowicie ukończony model kształcenia Fascial Distortion Model
  (FDM moduł I, II, III, IV, V, Neuro, Ortosport, Limfologia, Dzieci, Taping)
 • HVLA – kurs manipulacji krótkodźwigniowych moduł I, II
 • IASTM – kurs pracy narzędziowej – moduł I, II, III
 • Igłoterapia sucha moduł I, II
 • Hirudoterapia i larwoterapia
 • Instruktor Pilatesu – Core Stability moduł I, II
 • USG w praktyce fizjoterapeuty

Indywidualna praca z pacjentem przy wykorzystaniu wielu metod

Jestem absolwentem studiów magisterskich Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, na kierunku fizjoterapia, a obecnie również w trakcie doktoryzacji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Oprócz tego, jestem certyfikowanym terapeutą metody FDM, dyplomowanym trenerem pilatesu w specjalizacji stabilizacji tułowia, biznesmenem i szkoleniowcem w zakresie metod treningu i fizjoterapii – twórcą metody ATP, Globalnej Terapii Blizny i innych szkoleń.

Zajmuję się terapią dzieci oraz dorosłych w pełnym spektrum chorób z zakresu ortopedii oraz neurologii. Fizjoterapia sportowców, pełne wsparcie w zakresie diety oraz odpowiednio skrojonej suplementacji stanowi ważny dla mnie element pracy zawodowej.  Prowadzę terapię kobiet borykających się z silnymi bólami miesiączkowymi oraz problemami natury seksualnej i urologicznej wykorzystując tu techniki z zakresu terapii powięziowej, terapii mięśni dna miednicy oraz kinezyterapii funkcjonalnej w celu wsparcia i utrzymania efektów terapii. Metody mojej pracy są oparte przede wszystkim na terapii mięśniowo-powięziowej, a jej głównym uzupełnieniem jest kinezyterapia aktywacyjna i rozwojowa.

Wszechstronność

Fizjoterapią, a w szczególności indywidualną pracą z pacjentem, interesuje się i zajmuję się od 2014 roku. W swojej praktyce zawodowej staram się stawiać na wszechstronność “narzędzi” oraz metod. Połączenie technik terapii manualnej mięśniowo-powięziowej oraz stawowej pozwala mi na bardzo efektywną pracę nad rozwiązaniem problemu z którym przyszedł do mnie pacjent.

Dzięki mojej wiedzy oraz doświadczeniu uzupełniam terapię o trening funkcjonalny, który dodatkowo pozwala na osiągnięcie szybszych i trwałych efektów. Weryfikacja nawyków żywieniowych oraz zaplanowanie i wdrożenie suplementacji dietetycznej i sportowej, sprawia że moi pacjenci prowadzenie są w sposób całkowicie holistyczny, umożliwiając szybki i trwały powrót do zdrowia, w przypadku sportowców osiągnięcie najlepszego możliwego stanu funkcjonalnego i maksymalizację wyników sportowych.

Swoje wykształcenie zawodowe dodatkowo ukierunkowałem na nowoczesne i skuteczne metody terapii manualnej i terapii tkanek miękkich, które także są w kręgu moich zainteresowań zarówno zawodowych jak i naukowych.

Umów się na wizytę

Jakub Kacpura - ZnanyLekarz.pl

Uwielbiam wszystko co ma cztery łapy, jest włochate i nie gryzie przy pierwszym kontakcie

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem, które jest centrum mojego życia i dla którego staram się stworzyć jak najlepsze warunki i środowisko. Zależy mi i dbam o to, by moje dzieci wzrastały w poczuciu stabilizacji, pełnego wsparcia i zapewnienia wspaniałego życia.  Od najmłodszych lat hobbystycznie zajmuję się biznesem, jego strukturą finansową i pozyskiwaniem dodatkowych środków dla biznesu. Sprawianie, że pomysł przeradza się w świetnie funkcjonujący biznes daje mi ogromną satysfakcję i zadowolenie.

Obecnie w ciągu kilkunastu lat mojej działalności biznesowej udało mi się stworzyć razem z kompanami Przystanek Zdrowie, świetnie prosperującą klinikę fizjoterapeutyczną, Przystanek Akademia, prężnie rozwijającą się firmę szkoleniową dla medyków, a rodzinnie Restaurację Dwa Wiatry oraz firmę założoną i współprowadzoną z Żoną Biura Rachunkowego BiuroFlex, które specjalizuje się w zdobywaniu dofinansowań z licznych grantów i projektów dofinansowań.

Choć zdarzają się rzadko to w wolnych chwilach, a które staram się wykorzystywać maksymalnie, jestem high-endowym graczem w grach typu MOBA i FPS, a w przeszłości również MMORPG.
Uwielbiam wszystko co ma cztery łapy, jest włochate i nie gryzie przy pierwszym kontakcie. Moim oczkiem w głowie są moje dwa koty – Rupert i Bunia. Oba koty przygarnęliśmy ze schroniska. Zapewnienie im dachu nad głową, miłości i opieki sprawiło, że odwzajemniają się z nawiązką – towarzyszą mi na każdym kroku.

Opublikowane książki:

 • Zuzda JG, Kacpura J, Dziura J, Pasek M, Latosiewicz R. Innowacyjna metoda treningu Step Aerobic z elementami treningu Core. Wydawnictwo AWFIS Gdańsk, Gdańsk 2021

Publikacje naukowe:

 • Kacpura J., Dziura J., Zuzda JG., referat: Influence of Hip Conditioning Program with Rotational Movements on the foot load parameters and the occurrence of pain in lumbar area, prezentowany na: International Belarusian-Hungarian Seminar – Health Tourism, 10.02.2020 Mińsk, Białoruś
 • Dziura J., Kacpura J., Zuzda JG., referat: Impact of Hip Conditioning Program with Rotational Movements on the occurrence of pain in lower limb joints, prezentowany na: International Belarusian-Hungarian Seminar – Health Tourism, 10.02.2020 Mińsk, Białoruś
 • Kacpura J, Dziura J, Zuzda JG: Influence of Hip Conditioning Program with Rotational Movements on the foot load parameters and the occurrence of pain in lumbar area. Int J Sport Exerc Health Res 2020; 4(2): 61-64.
 • Zuzda JG, Kacpura J, Dziura J, Sillero Quintana M, Latosiewicz R.: The Influence of Hip Conditioning Program with Rotational Movements on Thermal Response of Lower Limbs.: Lect. Notes in Networks, Syst., Vol. 293, Dorota G. Pijanowska et al. (Eds): Biocybernetics and Biomedical Engineering – Current Trends and Challenges, , 513076_1_En, (Chapter 8
 • Zuzda JG, Kacpura J, Dziura J, Borkowski P, Latosiewicz R: An innovative approach for a hip disorders rehabilitation. .: Lect. Notes in Networks, Syst., Vol. 293, Dorota G. Pijanowska et al. (Eds): Biocybernetics and Biomedical Engineering – Current Trends and Challenges, , 513076_1_En, (Chapter 5)
 • Dziura J, Kacpura J, Zuzda JG: Wpływ pracy zdalnej na zespoły bólowe kręgosłupa w czasie pandemii COVID-19. Беларусь і Свет. 2021, 1:57-63
© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu