Marcin Pasternak

Magister Fizjoterapii

  • FDM (Fascial Distortion Model) Moduł I,II,III
  • Kinesiology taping.
  • Mulligan Concept A
  • Mulligan Concept B
  • Mechanizm kontroli postawy
    – rozwój, zaburzenia, terapia – Neda Rotar

Doświadczenie i holistyczne podejście

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie z prawem wykonywania zawodu oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami o różnorodnych problemach zdrowotnych narządu ruchu. Swoją praktykę zawodową rozpocząłem w 2012 roku i ta przygoda trwa do dziś. Podczas swojej pracy miałem przyjemność pracować w różnych placówkach leczniczych co umożliwiło mi pracę z pacjentami z różnymi schorzeniami oraz problemami zdrowotnymi. Nauczyło mnie to indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Wielokrotnie przekonałem się o tym, że ta sama jednostka chorobowa u każdego pacjenta może przebiegać w zupełnie inny sposób, dawać inne objawy i wymagać zupełnie innej terapii.

Każdy pacjent jest inny dlatego wymaga indywidualnego podejścia i zrozumienia „jego” własnego problemu. Zrozumienie tego pozwoliło mi na skuteczne wykorzystanie metod pracy i holistyczne podejście do osoby, z którą mam przyjemność prowadzić proces usprawniania.

Podczas swojej pracy z pacjentem wykorzystuje różne metody: terapię manualną, masaż tkanek głębokich, masaż relaksacyjny oraz pracę na powięzi. Staram się, aby pacjent z którym prowadzę terapie miał świadomość procesu usprawniania i zdawał sobie sprawę z celu, do którego dążymy. Uważam, że tylko świadomy pacjent jest w stanie  przyczynić się do poprawy stanu swojego zdrowia. Tylko połączenie odpowiednich metod pracy oraz zaangażowania pacjenta daje pozytywny i długotrwały efekt terapeutyczny.

Specjalizacja i prawdziwa pasja

Do grona moich pacjentów zaliczają się zarówno dzieci jak i dorośli. Przez wiele lat pracowałem z dziećmi z wadami postawy pod czujnym okiem wykładowców akademickich. Miałem przyjemność brać czynny udział w procesie usprawniania pacjentów ze skoliozami, plecami okrągłymi, deformacjami klatki piersiowej oraz zaburzeniami w obrębie kończyn dolnych tj. szpotawość i koślawość kolan , koślawości stóp oraz z płaskostopiem. Prowadzę również zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci pokazując im pracę w prawidłowych wzorcach ruchowych oraz utrwalanie efektu terapii za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Jeśli chodzi o pacjentów dorosłych pracuję z pacjentami z bólami kręgosłupa (wynikających z danej jednostki chorobowej, bądź po urazach oraz przeciążeniowych; co spowodowane jest zaburzeniem prawidłowej postawy ciała wynikającej z siedzącego trybu życia lub niewłaściwego napięcia mięśniowego ). Prowadzę również terapię z osobami z zaburzeniami w obrębie kończyny górnej i dolnej,  obręczy biodrowej oraz barkowej zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych. Nie obca jest mi również praca ze sportowcami zarówno po kontuzjach (skręcenia, zwichnięcia, złamania, przeciążenia aparatu mięśniowego ) jak i przewlekłych urazach już po zakończeniu kariery.

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu – Konfucjusz .

Coś w tym jest!

Umów się na wizytę

Marcin Pasternak - ZnanyLekarz.pl

Rodzina, sport i buldog Laszlo

Prywatnie jestem ojcem cudownej córeczki oraz partnerem jej wspaniałej matki. Niektórzy poszukują skarbów przez całe życie, a ja mam w swoim zaciszu domowym dwa, a nawet trzy. Lubię jak w życiu jest harmonia i równowaga, więc trzecim skarbem jest mój wierny czworonogi towarzysz pies rasy buldog francuski Laszlo.

Nie wyobrażam sobie życia bez sportu, który jest moją pasją. Kiedyś trenowałem judo oraz koszykówkę ale to piłka nożna okazała się dyscypliną, która w latach młodzieńczych zawładnęła moim życiem. Pasja do sportu ukształtowała mój charakter, a zdrowa rywalizacja sprawiła, że chciałem być lepszy i doskonalić się w każdej dziedzinie życia.

Obecnie moją pasją jest moja rodzina i każdą wolną chwilę staram się poświęcić właśnie jej. Jeśli jednak znajdę chwilę dla siebie to chętnie posłucham dobrej muzyki lub obejrzę jakiś dobry film.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu