Paulina Balicka

Magister Fizjoterapii

  • Kinesiology taping KT1
  • PNF kurs podstawowy
  • Międzynarodowy Terapeuta OM Cyriax
  • Kaltenborn – Evjenth Concept
  • Stawy skroniowo-żuchwowe – diagnostyka i terapia
  • Dry needling wg FRSc – techniki podstawowe
  • Dry needling wg FRSc – techniki zaawansowane
  • Manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych wg FRSc
  • Medycyna Manualna wg FRSc
  • Oddech w uwalnianiu napięć psychogennych ( 2023)

Indywidualne podejście i diagnostyka

Jestem absolwentką kierunku fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapia jest moją pasją, co sprawia, że moja praca jest tym, co kocham robić. Od lat szkolnych byłam miłośniczką anatomii i fizjologii człowieka, wybór fizjoterapii nie był więc zrządzeniem losu a świadomym życiowym wyborem.

Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach podczas licznych stażów, praktyk i wolontariatów, ucząc się od starszych terapeutów klinicznego myślenia i postępowania z różnymi problemami pacjentów.

Już wtedy zrozumiałam, że dobry fizjoterapeuta powinien znać i rozumieć potrzeby swojego pacjenta oraz umieć dostosować do nich plan leczenia, który będzie odpowiedni do Jego potrzeb.

Indywidualne podejście do każdego podopiecznego ugruntowało we mnie przekonanie, że nie wolno pracować schematami a patrzeć na pacjenta wielowymiarowo, ponieważ to samo schorzenie może dawać różne objawy u różnych osób a jedna dolegliwość być efektem różnych patologii. Dlatego tak ważne w mojej pracy zawodowej jest dla mnie badanie funkcjonalne oraz wnikliwa diagnoza, które to wraz z odpowiednim doborem metod i technik, rokują szybką poprawą jakości życia pacjenta i odzyskania pełnej sprawności fizycznej.

Wszechstronność i doświadczenie

Podczas pracy z pacjentem łączę terapię manualną z technikami narzędziowymi oraz treningiem medycznym w celu zmaksymalizowania efektów terapii w jak najkrótszym czasie. Od 12 lat stale pogłębiam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności, uczestnicząc w wielu specjalistycznych kursach. I ciągle nie mam dosyć. Jestem terapeutką manualną trzech koncepcji: Cyriaxa, Kaltenborna – Evjentha oraz FRSc (Five Regulatory Systems concept).

Pracuję technikami narzędziowymi oraz suchą igłą (dry needling). Dzięki szerokiemu wachlarzowi metod i technik, podczas pracy z pacjentem mam możliwość dobrać odpowiednie narzędzia do pracy z Jego dolegliwościami. Staram się także uświadomić moim Pacjentom, jak ważne jest ich zaangażowanie i czynny udział w procesie terapeutycznym, by osiągnąć sukces.

Umów się na wizytę

Paulina Balicka - ZnanyLekarz.pl

Mama dwójki dzieci

Po pracy jestem żoną i mama dwójki aktywnych dzieciaków. Wspólny czas spędzamy na zabawie, czytaniu książek i aktywnościach na dworze.

Jesteśmy fanami mikro wypraw w obrębie Warszawy oraz okolicy ponieważ uważam, że wszędzie można znaleźć coś ciekawego, a obserwowanie świata z perspektywy dzieci umożliwia odkrywanie wszystkiego na nowo.

W mniej aktywnych momentach uwielbiam gotować, a po dobrym posiłku usiąść na kanapie i zanurzyć się w książce.

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu