DIETETYKA

Sportowa

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo

Kobiet w ciąży

Kliniczna

Nadwaga i otyłość

Dietetyka kliniczna – Warszawa

Dietetyka kliniczna zajmuje się żywieniem człowieka w różnych jednostkach chorobowych. Jeśli zmagasz się z chorobą w której dieta jest nieodłącznym elementem terapii nasz dietetyk przygotuje dla ciebie zalecenia żywieniowe oraz spersonalizowany jadłospis dostosowany do Twoich dolegliwości.

W naszym gabinecie otrzymasz wsparcie dietetyczne w:

  • chorobach metabolicznych – otyłość wynikająca z zaburzeń hormonalnych, cukrzyca, hiperlipidemia, dna moczanowa
  • chorobach układu krążenia – choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, żywienie po zawale mięśnia sercowego, miażdżyca
  • chorobach układu pokarmowego – refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa żołądka, choroby jelita cienkiego i grubego, zapalenie trzustki
  • chorobach układu kostno-stawowego – osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów
  • chorobach endokrynologicznych – nadczynność, niedoczynność tarczycy

Jesteś tym co jesz

Zdrowe odżywianie pozwala nie tylko cieszyć się wspaniałą sylwetką i dobrym stanem zdrowia, ale jest także elementem wspomagającym proces leczenia wielu chorób, pomaga uniknąć rozwoju wielu powikłań.

Prawidłowe żywienie osób chorych jest istotnym elementem terapii wielu schorzeń. Przez stulecia sięgano po różne diety w celu złagodzenia objawów chorobowych i powrotu do zdrowia.

Ostatnie dziesięciolecia przyniosły gwałtowny rozwój badań dotyczących wpływu żywienia i poszczególnych składników pokarmowych na organizm człowieka, nie tylko cieszącego się zdrowiem, ale także zmagającego się z różnymi chorobami. Liczne badania przyczyniły się do sformułowania zaleceń dietetycznych, których skuteczność w poszczególnych chorobach została udowodniona.

Nasi dietetycy

DIETETYK

Ewa Sałaszewska-Wycik - ZnanyLekarz.pl

© Copyright 2023 Przystanek Zdrowie | Powered by: Socialground.eu