Fizjoterapia uroginekologiczna Bemowo, Przystanek Zdrowie.

Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna dziedzina fizjoterapii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn. Ten rodzaj terapii może być pomocny w przypadku różnych dolegliwości, w tym nietrzymania moczu, bólu w okolicy miednicy, zaburzeń seksualnych i wielu innych.

Fizjoterapeuci uroginekologiczni stosują różne metody terapeutyczne, w tym:

  • Ćwiczenia mięśni dna miednicy: To ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie dna miednicy, które są odpowiedzialne za kontrolę pęcherza i jelit. Ćwiczenia te są szczególnie ważne dla kobiet w okresie poporodowym, ale mogą być również pomocne w leczeniu nietrzymania moczu, bólu w okolicy miednicy i innych zaburzeń.
  • Terapia manualna: Fizjoterapeuci uroginekologiczni stosują różne techniki terapeutyczne, takie jak masaż tkanek miękkich, techniki mobilizacji stawów i rozciąganie mięśni, aby złagodzić napięcie i ból w okolicy miednicy.

Jeśli cierpisz na nietrzymanie moczu, ból w okolicy miednicy lub inne problemy z układem moczowo-płciowym, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą uroginekologicznym, aby dowiedzieć się, czy fizjoterapia uroginekologiczna może być dla Ciebie odpowiednia.

W Przystanku Zdrowie Bemowo możesz skorzystać z konsultacji i terapii prowadzonej przez nasza fizjoterapeutkę uroginekologiczną Gabrysią Janik-Antos

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *