Zakwasy co to jest? Jak postępować z zakwasami?

„Zakwasy” to tak naprawdę delayed onset muscle soreness, czyli po polsku opóźniona bolesność mięśni (DOMS); charakteryzują się występowaniem bóli mięśni, sztywności, trudności w siadaniu i nie są powodem do śmiechu.

A co można zrobić jeśli takowe wystąpią?

  • Rollowanie tkanki za pomocą wałków piankowych – to forma samorozluźniania mięśniowo-powięziowego. Wałki piankowe działają rozluźniając blizny i wydłużając mięśnie, umożliwiając im swobodne poruszanie się.
  • Podobnie jak wałek piankowy, użycie piłki do masażu jest rodzajem samorozluźniania mięśniowo-powięziowego. Rozciąga i rozluźnia powięź, umożliwiając swobodne poruszanie się mięśni znajdujących się pod spodem. Możesz użyć piłki na prawie każdej części ciała, gdzie odczuwasz ból. Nie pokrywają one tak dużej powierzchni ciała jak wałki piankowe, ale mogą być używane do celowania w mniejsze, bardziej specyficzne lokalizacje .
  • Pistolet do masażu lub masażer perkusywny zapewnia korzyści płynące z masażu bez kosztów wizyty u masażysty. Podobnie jak tradycyjna terapia masażu, pistolet do masażu działa w celu zmniejszenia bolesności mięśni poprzez drenaż krwi żylnej i chłonki z mięśni do krwiobiegu. Siła uderzenia wytwarzana przez pistolet rozbija zrosty włókniste mięśni, rozluźnia napięte mięśnie i znacznie zmniejsza bolesność.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *