Wkładki ortopedyczne czy warto?

Nasze stopy miały nam służyć do poruszania się na różnych powierzchniach, na przykład piasku lub ziemi – a nie na twardym betonie.
Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków – stan ten nazywamy „nadmierną pronacją”.

Problem ten dotyczy nawet 80% populacji.
Ponieważ nasze stopy, kostki, nogi i plecy próbują kompensować pronację, ustawienie kości i mięśni ulega zaburzeniu, powodując wiele powszechnie występujących problemów, które można znakomicie zniwelować za pomocą wkładek ortopedycznych.

Dlaczego wykonujemy akurat wkładki ICB Medical?

  • ICB Medical to wynik wieloletnich badań medycznych opracowany w Australii przez lekarzy podiatrów i biomechaników
  • Prawidłowa korekcja wady postawy odbywa się w trakcie jednej wizyty
  • Istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np. korekcję etapową lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów (np. po wizycie kontrolnej)
  • Materiał EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza) z którego wykonana wkładka ortopedyczna, posiada pamięć kształtu, co umożliwia wykonywanie odbarczeń czasowych na wkładce (np. przy bolesnych modzelach, zapaleniu rozcięgna podeszwowego – ostrogi piętowej)
  • Szeroki wachlarz możliwości doboru odpowiedniej wkładki – występują w 5 stopniach twardości (dobór w zależności od wagi pacjenta, oraz rodzaju dysfunkcji).

Zachęcamy Was do odwiedzenia nas w celu zbadania stóp i tego jak chodzicie i ewentualnie dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne.

Do zobaczenia w Przystanku Zdrowie Białołęka.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *