Hirudoterapia Warszawa – tylko w Przystanku Zdrowie

Hiridoterapia Warszwa?
Owszem, terapia pijawkami brzmi całkowicie średniowiecznie, jednak wyprzedza epokę średniowiecza o znaczną część czasu. Starożytni Egipcjanie, Hindusi, Arabowie i Grecy używali pijawek w celach terapeutycznych. Choroby skóry, problemy z zębami, problemy z układem nerwowym, stany zapalne i inne były poddawane zabiegom hirudoterapii.

Do niedawna praktyka ta była powszechna w wielu częściach świata. Na przykład szpital Manchester Royal Infirmary w Wielkiej Brytanii zużył w 1831 roku 50 000 pijawek!

Terapia pijawkami — nazywana również hirudoterapią — jest nadal stosowana przez wielu lekarzy i terapeutów. Pijawki na nowo zostały odkryte w latach 70. XX wieku i była używane z pewnym powodzeniem po zabiegach ponownego mocowania palców i operacjach na tkankach miękkich tkankach.

Czasami jest również stosowany po mikrochirurgii, takiej jak chirurgia plastyczna lub rekonstrukcyjna. Pijawki pomagają poprawić przepływ krwi do regionów, gdzie uległ on spowolnieniu lub zatrzymaniu, zapobiegając w ten sposób nekrozie czyli śmierci tkanek.

W dzisiejszych czasach — z alternatywnymi i uzupełniającymi terapiami bardziej popularnymi niż kiedykolwiek — korzyści pijawek leczniczych zostały znacznie rozszerzone. Hirudoterapia może być stosowana w leczeniu stanów takich jak migrena, miażdżyca, choroba Alzheimera, niepłodność, zapalenie wątroby, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie zatok, jaskra, przewlekła niewydolność nerek i wiele innych❗

Jak pijawki czynią swoją magię?🧙‍♂️

Gdy pijawki posilają się, uwalniają szereg aktywnych związków zawartych w ich ślinie — w tym:

Substancje miejscowo znieczulające: Pozwala pijawce pobierać krew bez odczuwania dużego dyskomfortu, a przy okazji zmniejszy ból mięśni, stawów czy innych tkanek.

Miejscowy środek rozszerzający naczynia krwionośne: pobudza przepływ krwi w okolicy ugryzienia, zwiększając jej ukrwienie – tym samym poprawiając odżywienie tkanek, a co za tym idzie przyspiesza regenerację uszkodzonych czy przeciążonych tkanek.

Środki przeciwzakrzepowe (np.: hirudyna): substancje te zapewniają, że krew nie krzepnie podczas pracy pijawek.

Inhibitory agregacji płytek krwi (na przykład kalina): zapobiegają sklejaniu się płytek krwi, tak jak podczas gojenia się ran.

W rzeczywistości jest to oszałamiający zestaw ponad 200 substancji chemicznych zidentyfikowanych w ślinie pijawki, w tym około 60 różnych białek. To właśnie ten koktajl chemikaliów ma daleko idące korzyści zdrowotne po jego uwolnieniu do krwioobiegu.🤯

W Przystanku Zdrowie kierujemy się podejściem medycznym do zabiegów hirudoterapii – szczegółowy wywiad oraz odpowiednio zaplanowany harmonogram zabiegów. U nas nie uświadczysz zabiegów z 20 pijawkami, czy korzystania z tych samych pijawek jak ma to miejsce w wielu gabinetach hirudoterapeutycznych!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *