Terapia czaszkowo krzyżowa – czy warto?
Terapia czaszkowo krzyżowa może być bardzo efektywnym elementem fizjoterapii!
Czy jest sens pracować z czaszką u dorosłych skoro kości są już „twarde”?…
Zdecydowanie tak Praca na czaszce w oparciu o terapię czaszkowo-krzyżową (TCK) celuje w pionowy i poziomy układ membran wewnątrzczaszkowych właśnie poprzez m.in. kości czaszki. Idąc dalej, TCK to również badanie oraz leczenie wszystkich tkanek ciała, które są we wzajemnej relacji z systemem czaszkowo-krzyżowym.
Pamiętajmy, że system ten zapewnia prawidłowe warunki do efektywnej pracy mózgu oraz rdzenia kręgowego, czyli układu nerwowego . Czy już zaczyna się klarować dlaczego wszystko działa na wszystko?
Każde zaburzenie w systemie czaszkowo-krzyżowym może mieć swoje odbicie w funkcjonowaniu i pracy tkanek oraz narządów. To samo dzieje się w drugą stronę.
To w czym może pomóc TCK to uwolnienie wszelkich zablokowań kostnych oraz membranowych i tym samym przywrócenie równowagi w ciele i powrót do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
Istnieje również aspekt emocjonalny i pojęcie pamięci tkankowej . To w tkankach gromadzą się ładunki emocjonalne, które kumulowane latami potrafią objawiać się różnymi wzorcami zachowań oraz powodować ból. Powięź to swego rodzaju magazyn zbierający informacje o doświadczeniach i zdarzeniach fizycznych oraz emocjach, które temu towarzyszyły. Czasami, po traumatycznym zdarzeniu możemy uleczyć głowę uczęszczając do psychoterapeuty, jednak jeśli nie uleczymy ciała, emocje w nim zapisane będą wciąż obecne, utrudniając codzienne życie.
„Ciało pamięta to co pamięci uleciało” Lilias Folan
Możecie zarezerwować termin do
mgr Marty Dzierzgwy, ale także do
mgr Tomasza Wiącka
mgr Łukasza Krysztofika
już teraz zarówno pod numerem telefonu +48 505 350 828 i online
Do zobaczenia w Przystanku!
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!