Terapia czaszkowo krzyżowa – czy warto?

Terapia czaszkowo krzyżowa może być bardzo efektywnym elementem fizjoterapii!

Czy jest sens pracować z czaszką u dorosłych skoro kości są już „twarde”?…

Zdecydowanie tak❗️ Praca na czaszce w oparciu o terapię czaszkowo-krzyżową (TCK) celuje w pionowy i poziomy układ membran wewnątrzczaszkowych właśnie poprzez m.in. kości czaszki. Idąc dalej, TCK to również badanie oraz leczenie wszystkich tkanek ciała, które są we wzajemnej relacji z systemem czaszkowo-krzyżowym.

➡Pamiętajmy, że system ten zapewnia prawidłowe warunki do efektywnej pracy mózgu oraz rdzenia kręgowego, czyli układu nerwowego ?. Czy już zaczyna się klarować dlaczego wszystko działa na wszystko? ?

Każde zaburzenie w systemie czaszkowo-krzyżowym może mieć swoje odbicie w funkcjonowaniu i pracy tkanek oraz narządów. To samo dzieje się w drugą stronę.

To w czym może pomóc TCK to uwolnienie wszelkich zablokowań kostnych oraz membranowych i tym samym przywrócenie równowagi w ciele i powrót do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Istnieje również aspekt emocjonalny i pojęcie pamięci tkankowej ?. To w tkankach gromadzą się ładunki emocjonalne, które kumulowane latami potrafią objawiać się różnymi wzorcami zachowań oraz powodować ból. Powięź to swego rodzaju magazyn zbierający informacje o doświadczeniach i zdarzeniach fizycznych oraz emocjach, które temu towarzyszyły. Czasami, po traumatycznym zdarzeniu możemy uleczyć głowę uczęszczając do psychoterapeuty, jednak jeśli nie uleczymy ciała, emocje w nim zapisane będą wciąż obecne, utrudniając codzienne życie.

↪️„Ciało pamięta to co pamięci uleciało” Lilias Folan↩️

Możecie zarezerwować termin do

?mgr Marty Dzierzgwy, ale także do

?mgr Tomasza Wiącka

?mgr Łukasza Krysztofika

już teraz zarówno pod numerem telefonu ☎️+48 505 350 828 i online?

Do zobaczenia w Przystanku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *