Terapia powięziowa – co to jest?

Terapia powięziowa -pierwszy artykuł o niej pochodzi z 1814 roku.
Od tej pory, dzięki zdobytej wiedzy nasze rozumienie powięzi znacznie się jednak poszerzyło, w wyniku czego definicja powięzi wielokrotnie się zmieniała.
Dotyczy to zwłaszcza ostatnich czterech dekad.

Wraz ze wzrostem liczby badań powięzi wydaje się, że opis powięzi będzie się nadal regularnie zmieniał. ✍️

W niedawnej aktualizacji nomenklatury powięzi zdefiniowano ją jako: „Termin powięź może być używany do identyfikacji dowolnej tkanki, która może reagować na bodźce mechaniczne. Trójwymiarowe kontinuum powięzi jest wynikiem doskonałej synergii między różnymi tkankami, ze wszystkimi ich stałymi i płynnymi składnikami, które przenikają, dzielą, łączą i odżywiają całe ciało – od górnej warstwy naskórka, aż po kości. Obejmuje to na przykład osłonki mięśni i nerwów, torebki stawowe, więzadła, ścięgna oraz naczynia krwionośne i limfatyczne wraz z krążącymi w nich płynami”.

Warto zaznaczyć, że także dzięki powięzi nasze narządy wewnętrzne utrzymywane są w ustalonej pozycji i podwieszone za pomocą otrzewnej trzewnej i ściennej.⛓⚖️

Dzięki tej wiedzy terapeuci wiedzą, iż praca na układzie powięziowym jest w stanie poprawić jakość życia, zmniejszyć dolegliwości bólowe, poprawić ruchomość stawów, ale także zadziałać na problemy narządów wewnętrznych – bóle brzucha, bolesne miesiączki, zaburzenia pracy układu żołądkowo -jelitowego czy dróg żółciowych.?‍♂️

Na terapię powięziową możecie się umówić telefonicznie pod numerem ☎️+48 505 350 828 lub online ?. Nasi terapeuci:

?mgr Jakub Dziura

?mgr Jakub Kacpura

?mgr Łukasz Krysztofik oraz

?mgr Tomasz Wiącek pracują metodą powięziowa i dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu na pewno pomogą Wam z każdym problemem?.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *