Psychoterapia w życiu codziennym

Badania pokazują, że większość osób poddawanych psychoterapii odczuwa ulgę w trapiących ich objawach i lepiej radzi sobie w życiu 😌. Około 75 procent osób rozpoczynających psychoterapię odczuwa zauważalne korzyści. Wykazano, że psychoterapia stabilizuje emocje i zachowania oraz jest powiązana z pozytywnymi zmianami w mózgu i ciele 🧠.

Korzyści obejmują również zmniejszenie zwolnień chorobowych, zmniejszenie niepełnosprawności, mniej problemów ze zdrowiem i większą satysfakcję z pracy.

Za pomocą technik obrazowania mózgu naukowcy 🧐 byli w stanie zobaczyć zmiany w mózgu po przejściu psychoterapii. Liczne badania pozwoliły na zidentyfikowanie zmian w mózgu u osób z chorobami psychicznymi (w tym depresją, lękiem napadowym, zespołem stresu pourazowego i innymi schorzeniami) w wyniku poddania się psychoterapii. W większości przypadków zmiany w mózgu wynikające z psychoterapii były podobne do zmian wynikających z przyjmowania leków 💪.

Aby jak najlepiej wykorzystać psychoterapię, należy podejść do terapii jako wspólnego wysiłku 🤝, należy być otwartym i szczerym oraz postępować zgodnie z ustalonym planem terapii. Ważne jest też, by wykonywać „prace domowe” między sesjami, takie jak pisanie w dzienniku lub ćwiczenie tego, o czym mówiono podczas sesji.

✅Psychoterapia może pomóc osobom poprzez:

📌danie im kogoś, z kim mogliby poufnie omówić ich problem

📌umożliwienie im zobaczyć rzeczy w nowy sposób

📌pomóc im iść w kierunku rozwiązania problemów

📌dowiedzenie się więcej o sobie oraz o ich celach i wartościach

📌zidentyfikowanie przyczyny napięć w związkach międzyludzkich

📌rozwój umiejętności stawiania czoła wyzwaniom

📌przezwyciężenie określonych problemów

W Przystanku Zdrowie oferujemy profesjonalną pomoc i wsparcie – mgr Marta Iwaniuk to wspaniała i empatyczna specjalistka🤩, która pomoże i da wsparcie w trudnych momentach życia.

Już teraz zarezerwuj termin online 📲 lub telefonicznie pod numerem +48 505 350 828

psychoterapia-warszawa
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *