Psychoterapia w życiu codziennym

Badania pokazują, że większość osób poddawanych psychoterapii odczuwa ulgę w trapiących ich objawach i lepiej radzi sobie w życiu ?. Około 75 procent osób rozpoczynających psychoterapię odczuwa zauważalne korzyści. Wykazano, że psychoterapia stabilizuje emocje i zachowania oraz jest powiązana z pozytywnymi zmianami w mózgu i ciele ?.

Korzyści obejmują również zmniejszenie zwolnień chorobowych, zmniejszenie niepełnosprawności, mniej problemów ze zdrowiem i większą satysfakcję z pracy.

Za pomocą technik obrazowania mózgu naukowcy ? byli w stanie zobaczyć zmiany w mózgu po przejściu psychoterapii. Liczne badania pozwoliły na zidentyfikowanie zmian w mózgu u osób z chorobami psychicznymi (w tym depresją, lękiem napadowym, zespołem stresu pourazowego i innymi schorzeniami) w wyniku poddania się psychoterapii. W większości przypadków zmiany w mózgu wynikające z psychoterapii były podobne do zmian wynikających z przyjmowania leków ?.

Aby jak najlepiej wykorzystać psychoterapię, należy podejść do terapii jako wspólnego wysiłku ?, należy być otwartym i szczerym oraz postępować zgodnie z ustalonym planem terapii. Ważne jest też, by wykonywać „prace domowe” między sesjami, takie jak pisanie w dzienniku lub ćwiczenie tego, o czym mówiono podczas sesji.

✅Psychoterapia może pomóc osobom poprzez:

?danie im kogoś, z kim mogliby poufnie omówić ich problem

?umożliwienie im zobaczyć rzeczy w nowy sposób

?pomóc im iść w kierunku rozwiązania problemów

?dowiedzenie się więcej o sobie oraz o ich celach i wartościach

?zidentyfikowanie przyczyny napięć w związkach międzyludzkich

?rozwój umiejętności stawiania czoła wyzwaniom

?przezwyciężenie określonych problemów

W Przystanku Zdrowie oferujemy profesjonalną pomoc i wsparcie – mgr Marta Iwaniuk to wspaniała i empatyczna specjalistka?, która pomoże i da wsparcie w trudnych momentach życia.

Już teraz zarezerwuj termin online ? lub telefonicznie pod numerem +48 505 350 828

psychoterapia-warszawa
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *