Dietetyka – jakie ma znaczenie?

Rehabilitacja to coś więcej niż powrót do zdrowia🤔, niezwykle ważna jest także profilaktyka, udzielanie porad pacjentom, tak by dany uraz już się nie powtórzył. Oprócz fizjoterapii ważny jest także udział innych specjalistów, na przykład dietetyka klinicznego lub sportowego 🍏.

✅Porady dotyczące utraty wagi mają kluczowe znaczenie w sytuacjach, takich jak wspomaganie mobilności i zapobieganie wtórnym problemom zdrowotnym, a promowanie zdrowego odżywiania może umożliwić pacjentowi dokonywanie zdrowszych wyborów, które umożliwią szybszy powrót do zdrowia.

✅Podczas okresu, w którym pacjent dochodzi do siebie po urazie układu narządu ruchu, ważna jest także odpowiednia podaż białka, dzięki któremu możliwa jest odbudowa osłabionych lub będących w zaniku mięśni.

✅Odpowiednia dieta, która dostarczy organizmowi właściwą ilość makro- i mikroelementów także przyczyni się do szybszej regeneracji. Przykładowo właściwa podaż witaminy D3, wapnia, witaminy K2 pozwoli na przyspieszenie zrostu kostnego po złamaniach i sprawi, że zregenerowana tkanka kostna będzie odpowiednio gęsta i silna, by wykonywać swoje zadanie jakim jest stabilność całego organizmu.

✅W przypadku sportowców istotne jest, by posiłki były dopasowane kalorycznością w stosunku do charakteru aktywności fizycznej i były odpowiednio zbilansowane, tak by wyniki sportowe były na jak najwyższym poziomie i zanadto nie obciążały ciała.

▶️Jednak nie należy zapominać, że na sam proces rehabilitacji mają wpływ także choroby współistniejące takie jak cukrzyca, choroby tarczycy, problemy kardiologiczne, osteoporoza – tutaj także odpowiednia dieta pozwoli na złagodzenie ich objawów, a tym samym ułatwi powrót do pełni sprawności.

mgr Ewa Sałaszewska-Wycik to specjalistka w każdym tego słowa znaczeniu👩‍🔬 – jej praca oparta jest na wiedzy i doświadczeniu, tym samym jest w stanie ułatwić funkcjonowanie, a nawet całkowicie rozwiązać problemy, które mają wpływ na cały proces rehabilitacji.

Zapraszamy www.przystanekzdrowie.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *