Holistyczne podejście – co to?

Wiele klinik fizjoterapeutycznych określa się mianem holistycznych – ale czym jest holistyczność i co ona oznacza dla pacjenta??

Słowo holistyczny pochodzi od greckiego hólos, czyli ‘cały’, choć do nas przywędrowało za sprawą języka angielskiego (holistic). W rozumieniu medycznym oznacza ono podejście całościowe, gdzie człowiek jest postrzegany jako suma wszystkich układów i narządów – zarówno psyche jak i physis (ludzka psychika i ciało).

Nawet jeśli pacjent przychodzi do fizjoterapeuty z problemem narządu ruchu to w podejściu holistycznym, terapia oznacza nie tylko poprawę stanu funkcjonalnego, zmniejszenia bólu czy przyspieszenie regeneracji układu narządu ruchu. Dodatkowo szukane są inne przyczyny czy źródła dolegliwości – w obrębie narządów wewnętrznych, w obrębie ludzkiej psychiki oraz emocji, ale także w środowisku go otaczającym i sposobie życia ?‍♂️.

Przystanek Zdrowie jako jedna z nielicznych klinik oferuje kompleksowe podejście – nasz pacjent nie tylko jest pod opieką fizjoterapeuty, który zarządza całym procesem, ale w momencie gdy widzi, że pracy wymagają też inne układy czy sfery życia kieruje osobę do osteopaty, dietetyka czy psychologa ?. Dzięki takiemu interdyscyplinarnemu podejściu nasi pacjenci pozbywają się nie tylko problemu z układem narządu ruchu – czy to jest stan pourazowy czy ból pleców, ale również diagnozuje się i likwiduje źródło tych problemów – niezależnie czy są one związane z nieprawidłową pracą jakiegoś narządu czy przyczyną jest psychosomatyka❗

Już teraz umów się do naszych terapeutów, którzy kompleksowo i z szerszym spojrzeniem pomogą wrócić do pełni zdrowia w każdym wymiarze ?.

Możesz to zrobić pod numerem telefonu ☎️+48 505 350 828 lub przez www.przystanekzdrowie.pl

Do zobaczenia w Przystanku Zdrowie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *