Holistyczne podejście – co to?

Wiele klinik fizjoterapeutycznych określa się mianem holistycznych – ale czym jest holistyczność i co ona oznacza dla pacjenta?🧐

Słowo holistyczny pochodzi od greckiego hólos, czyli ‘cały’, choć do nas przywędrowało za sprawą języka angielskiego (holistic). W rozumieniu medycznym oznacza ono podejście całościowe, gdzie człowiek jest postrzegany jako suma wszystkich układów i narządów – zarówno psyche jak i physis (ludzka psychika i ciało).

Nawet jeśli pacjent przychodzi do fizjoterapeuty z problemem narządu ruchu to w podejściu holistycznym, terapia oznacza nie tylko poprawę stanu funkcjonalnego, zmniejszenia bólu czy przyspieszenie regeneracji układu narządu ruchu. Dodatkowo szukane są inne przyczyny czy źródła dolegliwości – w obrębie narządów wewnętrznych, w obrębie ludzkiej psychiki oraz emocji, ale także w środowisku go otaczającym i sposobie życia 🏃‍♂️.

Przystanek Zdrowie jako jedna z nielicznych klinik oferuje kompleksowe podejście – nasz pacjent nie tylko jest pod opieką fizjoterapeuty, który zarządza całym procesem, ale w momencie gdy widzi, że pracy wymagają też inne układy czy sfery życia kieruje osobę do osteopaty, dietetyka czy psychologa 🕵. Dzięki takiemu interdyscyplinarnemu podejściu nasi pacjenci pozbywają się nie tylko problemu z układem narządu ruchu – czy to jest stan pourazowy czy ból pleców, ale również diagnozuje się i likwiduje źródło tych problemów – niezależnie czy są one związane z nieprawidłową pracą jakiegoś narządu czy przyczyną jest psychosomatyka❗

Już teraz umów się do naszych terapeutów, którzy kompleksowo i z szerszym spojrzeniem pomogą wrócić do pełni zdrowia w każdym wymiarze 💪.

Możesz to zrobić pod numerem telefonu ☎️+48 505 350 828 lub przez www.przystanekzdrowie.pl

Do zobaczenia w Przystanku Zdrowie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *