Stretching – korzyści z rozciągania

Stretching lub rozciąganie – każdy pewnie wie, bądź słyszał coś o tym. Jest to aktywność fizyczna polegająca na stopniowym rozluźnianiu i wydłużaniu mięśni i ścięgien. Jeżeli wykonywana jest regularnie potrafi zdziałać cuda!?

Nie tylko jest w stanie zmniejszyć napięcie mięśnia czy przykurcz, ale pośrednio będzie zmniejszała dolegliwości bólowe.

Wyróżniamy kilka rodzajów stretchingu – statyczny, dynamiczny, balistyczny – ale najbezpieczniejszy i najprostszy jest stretching statyczny? i to od niego warto zacząć.

Damy Wam dziś klika wskazówek jak zacząć przygodę z rozciąganiem❗

?Zacznij od małej rozgrzewki; nie zaczynaj od razu do rozciągania. Zrób krótki spacer lub powolny bieg, rozgrzej szyję, powoli obracając głowę w lewo i prawo z każdym oddechem.

?Skoncentruj się na mięśniach pleców i wszelkich miejscach, które są napięte. Te szczególne obszary wymagają uwagi ze względu na brak krążenia i dopływu krwi. Gdy tylko rozciąganie zwiększy przepływ krwi i rozgrzeje te obszary – napięcie i bolesność powinny zniknąć.

?Nie zmuszaj się za bardzo. O ile nie jesteś zawodową gimnastyczką, nie rozciągaj się, aż poczujesz ból. Powinien to być proces stopniowy, bez żadnych nieprzyjemnych doświadczeń. Twoje ciało zna swoje granice, a ból jest znakiem, że granica została osiągnięta. Upewnij się, że czujesz się komfortowo i staraj się stopniowo zwiększać trudność.

? Lepiej jest rozciągać się regularnie, niż mieć jedną lub kilka długich sesji. Spróbuj dodać kilka rozciągnięć co godzinę, kiedy siedzisz. Jeśli będziesz w stanie ćwiczyć do ponad 10 minut rozciągania na godzinę w pozycji siedzącej, to jest to idealna proporcja!

Jeśli potrzebujecie pomocy z rozpoczęciem przygody ze stretchingiem i ogólnie z treningiem zapraszamy Was do zapisu na trening do znakomitej Natalii Czajkowskiej, która bezpiecznie i skutecznie wa poprowadzi przez tajniki treningu☺️

Zapisać się możecie pod numerem telefonu ☎+48 505 350 828 lub przez www.przystanekzdrowie.pl

Do zobaczenia w Przystanku?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *